Mustafa Kartal

Mustafa Kartal Resmi
Mustafa Kartal 1979 senesinden günümüze kadar Devlet Opera ve Bale bünyesinde sergilenen opera, operet, müzikal ve konserlerde yer almaya devam etmektedir.

Mustafa Kartal, ICF Coaching master eğitimi alarak kişisel gelişim çalışmalarını sürdürdükten sonra nefes ekolleri üzerine yaptığı araştırmalarını “Nefesin Sihirli Gücü” isimli kitabında yayınladı. Olağanüstü bilinç hallerini ve bilinçaltı sağılımı konularını anlatan "Nefes Terapisi" İsimli kitabını hazırladı. Konservetuar, TV Enstütüleri ve Müzik Yüksek Okullarında ders kitabı olarak kabul edilen “Ses ve Nefes Teknikleri” kitabını hazırladıktan sonra sırasıyla; “Birşey Değişir Herşey Değişir”, “Nefesle İyileşme”, "Nefes Farkındalığı", "Nefes Alma Sanatı", "İzin Ver Olsun" ve son olarak “30 Günde Verimlilik” kitabını okuyucusuyla buluşturmuştur.

Kitapları, Bulgaristan ve Rusya başta olmak üzere yurt dışında da yakın ilgi gören sanatçı, diyaframı kullanmak ve doğru nefes almak, düzgün konuşmak, şarkı söylemek, nefesle şifa, kişisel farkındalık ve nefes eğitimi konularda birçok dergi ve gazetelere ve değişik portallara yazılar hazırlamakta, yurt içinde ve dışında seminerler vermekte, Sahibi ve Yöneticisi olduğu Nefes Okullarında workshoplar, atölyeler ve koçluk eğitimleri düzenlemektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler

4 Kasım 2014
Salı
PERYÖN 22. İnsan Yönetimi Kongresi
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı / İstanbul