Murat Özyeğin

Murat Özyeğin Resmi
Carnegie Mellon Üniversite’nde Endüstri Yönetimi ve Ekonomi eğitimi alan Murat Özyeğin 1998 yılında çift ana dal diploması ile mezun olmuştur.

İş hayatına 1998 yılında Bear Stearns & Co. yatırım bankasının New York ofisinde Şirket Birleşme ve Satın Alma Grubu’nda Finansal Analist olarak başlamıştır. 2000 yılında aynı firmanın Londra ofisine Şirket Birleşme ve Satın Alma grubuna Kıdemli Analist olarak transfer olmuştur.

2003 yılında Harvard Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlayıp Türkiye’ye dönerek aile şirketlerinin yönetiminde aktif rol üstlenmiş, grubun holding şirketi Fiba Holding ve Finansbank’ta Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Bölümlerini kurmuştur.

Fina ve Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyeliği, Fiba Grubu’nun Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Başkanlığı ve finans dışı şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Hüsnü M. Özyeğin Vakfı, Global İlişkiler Forumu, OECD-BIAC Yönetim Kurulu Üyeliği, Özyeğin Üniversitesi ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği – Ekonomik ve Mali İşler Komisyon Üyeliği, Harvard Üniversitesi Global Danışma Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Murat Özyeğin, 37 yaşında, iki kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

Yer Aldığı Etkinlikler

17 Aralık 2015
Perşembe
Murat Özyeğin ile "Girişimcilik Ekosisteminin Geleceği" Bir Konu Bir Konuk
Swissotel The Bosphorus / İstanbul
21 Kasım 2013
Perşembe
3. iyiGirişim Zirvesi
Sabancı Center / İstanbul

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: