Murat Karakaş

Murat Karakaş Resmi
İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Karakaş, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Ekim 2007’den bu yana PwC İnsan Kaynakları Danışmanlığı Bölümü'nde görev yapmakta olan Karakaş; lisans eğitimi sırasında İnsan Kaynakları alanındaki çalışmalarına başlamıştır. PwC öncesinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren uluslar arası ve yerel firmalarda İnsan Kaynakları, Kalite ve Mali İşler alanlarında uzman ve yönetici olarak çalışan Karakaş, 2004-2005 yıllarında PwC İnsan Kaynakları Danışmanlığı Bölümü’nde danışman olarak görev almıştır.

Karakaş’ın deneyimleri arasında; İnsan Kaynakları Birimi’nin ve yapılarının kuruluşu, seçme-yerleştirme ve toplu işe alım, performans yönetimi ve gelişim sistemlerinin kuruluşu ve işletimi, iş analizi-iş değerleme ve iş tanımlarının oluşturulması, ücret yönetimi sistemlerinin oluşturulması, ISO9001:2000 belgelendirme çalışmaları ve denetimleri, çalışan memnuniyeti araştırmaları, ücret araştırmaları ile İnsan Kaynakları Due-Dilligence çalışmaları yer almaktadır.

AoEC Executive Coaching Practicioner Diploma sahibi olup, İnsan Kaynakları alanında makaleleri bulunan, panellerde/seminerlerde konuşmacı ve üniversitelerin yüksek lisans programlarında konuk eğitmen olarak görev alan Karakaş İngilizce bilmektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler

4 Kasım 2014
Salı
PERYÖN 22. İnsan Yönetimi Kongresi
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı / İstanbul