Murat Ihlamur

Murat Ihlamur Resmi
Murat Ihlamur, 1961 yılında İzmir’de doğdu. 1983 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, bilgisayar mühendisliği alanındaki yüksek lisans çalışmalarını 1985 yılında Ege Üniversitesi’nde tamamladı.

1985 - 1990 yılları arasında İzmirli bir bilişim firmasında yönetici olarak çalıştı. Uluslararası bir iş yazılımı grubu olan Netsis Yazılım’ı, 1991 yılında kurdu. Ihlamur, 2013 yılı Eylül ayına kadar Netsis Şirketler Grubu Başkanı olarak görev yaptı. 2013 yılı Eylül ayında Logo Yazılım ile gerçekleşen ortaklığın ardından Logo Yazılım Grubu Eş Başkanlığı görevini sürdüren Ihlamur, kuruluşun bilişim sektöründe küresel rol alma hedefi doğrultusunda yol gösterici çalışmalarına devam etmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde öğretim görevlisi olan Murat Ihlamur, aynı zamanda yazılımın Türkiye’de stratejik bir sektör olarak konumlandırılması ve Türkiye’nin yazılım ihracatında önde gelen ülkeler arasında yer alması misyonu ile çeşitli kurum ve kuruluşlarda görevler yürütmektedir.

Türkiye Odalar Birliği Bilgisayar Yazılımı Meclisi ve Yalın Enstitü Derneği üyeliğini sürdüren Ihlamur, Yazılım Sanayicileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği ve farklı görevler üstlenmiştir.

Yer Aldığı Etkinlikler

3 Haziran 2014
Salı
15. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu
İzmir Hilton Oteli / İzmir

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: