Meltem Banko

Meltem Banko Resmi
1986 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde dünyaya gelmiş; ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2010 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Üniversite tahsili sırasında birçok sosyal sorumluluk projesine öncülük eden BANKO 3 yıl boyunca Atılımcı Hukukçular Topluluğu’nun başkanlığını yürütmüş; ülkemizin birçok şehrinde Kütüphaneler açmış ve ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ adlı kampanyayı topluma kazandırmıştır.

Av. Meltem BANKO 6 Ekim 2011 tarihinde Avukatlık ruhsatını almış ardından; 1 Ocak 2012 tarihinde kendi hukuk bürosu olan BANKO HUKUK & DANIŞMANLIK BÜROSU’nu kurmuştur. Avukat Meltem BANKO halen kurucusu olduğu Banko Hukuk & Danışmanlık Bürosunda kurucu Avukat olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Av. Meltem BANKO; Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, Aile Hukuku, İcra İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, Sosyal Medya Hukuku, Basın Hukuku, Miras Hukuku alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Avukat Meltem BANKO halen Ankara Barosunun en önemli Sosyal Sorumluluk Projelerinden biri olan ‘Gelincik Projesinin’ medya sorumluluğunu yürütmekte olup aynı zamanda sürekli olarak Kanal B' de yayınlanan Altan Alkan'ın sunduğu Günce ve Genç Düşünce programları, Kanal A da yayınlanan Haber A programı, Cine 5 Canlı Haber programı, TGRT Günün İçinden programı, Halk TV Canlı Haber programı, Haber Türk Canlı Haber programı, Haber 24 Moderatör programı, TRT Haber Canlı Haber programı, NTV Canlı Haber programı, Tv 8 de Seda Sayan'ın sunduğu Seda Sultan programı ve bir çoğu yerel ve ulusal kanal, radyo, dergi ve basın yayın organlarında yazı, makale ve programlara katılmaktadır ve aktif olarak sosyal medya aracılığıylada insanları bilinçlendirmiyi ve yardım etmeyi kendine ilke edinmiştir.

Yer Aldığı Etkinlikler

24 Nisan 2015
Cuma
Sosyal Medya Zirvesi
Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi / İstanbul
31 Mayıs 2014
Cumartesi
Eğitim Teknolojileri Zirvesi
YTÜ Davutpaşa Kültür ve Kongre Merkezi / İstanbul