Nazlı Ümit Boyner

Nazlı Ümit Boyner Resmi
Türk iş kadını, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) başkanı. İstanbul doğumlu olan Boyner, üniversite eğitimini ekonomi üzerine 1985'te University of Rochester'da tamamladı. 1996'da Boyner Grubu'nun holdingleşme stratejisi ile birlikte Finansmandan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. TÜSİAD'da 2005 yılında Dış Tanıtım Komisyonu'ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi, 2007 yılında başkan yardımcısı oldu. 21 Ocak 2010 tarihinde TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.
Ayrıca Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) kurucu üyesi ve dört yıl süreyle başkan yardımcılığı görevini üstlenen Ümit Boyner, aynı zamanda Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Tohum Otizm Vakfı'nda mütevelli heyeti üyesidir. Cem Boyner ile evli olan Ümit Boyner, biri şimdiki diğeri Doğan Bolak ile olan ilk evliliğinden olmak üzere iki çocuk annesidir.

Yer Aldığı Etkinlikler

Bu isme ait hiç etkinlik bulunmuyor. Etkinliklerinizin burada yer almasını istiyorsanız ücretsiz olarak "Etkinlik Ekle" kısmından ekleyebilirsiniz.