Kathleen Kennedy Townsend

Kathleen Kennedy Townsend Resmi
Georgetown Üniversitesi Kamu Politikaları Okulu’nda Misafir Öğretim Üyesi ve Harvard Üniversitesi Kennedy Yönetim Okulu’nda Misafir Araştırmacı’dır. ABD ve uluslararası şirketler için danışmanlık yapmaktadır. Kathleen Kennedy Townsend, uzun yıllar boyunca kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet etmiştir. Maryland eyaletinin ilk kadın Vali Yardımcısı olarak multi-milyonluk bir bütçeyi yönetmiş, Eyalet Polisi, Ekonomik Kalkınma, Ulaşım Birimleri ve Çocuk, Gençlik ve Aile Bürosu gibi bir çok belli başlı birimin gözetiminden sorumlu olmuştur. Ülke çapında Hot Spots (Sıcak Noktalar), Break the Cycle (Döngüyü Kırmak) gibi yenilikçi ve sonuca odaklı programları, Maryland’in biyoteknoloji sektörünü oluşturması, e-hazırlık girişimini başlatması ve eyalet çapındaki ilk karakter eğitimi bürolarından birini kurmasıyla tanınmıştır. Bayan Townsend, Vali Yardımcısı olarak seçilmeden önce Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanı Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bu görevinde, topluluğa 100.000 polis memuru kazandırılmasının planlamasına liderlik etmiş, üniversiteden mezun olduklarında dört yıl boyunca polis memuru olarak görev yapmayı temin eden gençlere üniversite eğitimleri için burs imkanı sağlayan Police Corps (Polis Gücü) programına önayak olmuştur.

Bayan Townsend Adalet Bakanlığı’nda görev almadan önce, Maryland Öğrenci Sosyal Hizmetler Birliği’nin kurucusu ve direktörü olarak yedi yıl boyunca çalışmıştır. Bu görevi sırasında, Maryland’i lise öğrencilerine sosyal hizmet faaliyetlerinde bulunma zorunluluğu getiren ilk eyalet haline getirme uğrundaki mücadeleye öncülük etti. Bu girişimi başlatmadan önce, hem serbest avukat olarak hem de Maryland Başsavcı Yardımcısı olarak çevre avukatlığı yaptı. Aynı zamanda, 1982’de Senatör Edward Kennedy’nin başarılı yeniden seçim kampanyasını yönetti.

Bayan Townsend, Pennsylvania Üniversitesi ve Baltimore Vilayeti Maryland Üniversitesi’nde dış politika dersleri vermiştir. Makaleleri New York Times, Washington Post ve Washington Monthly gibi birçok gazete ve dergide yayınlanmıştır. 1980’li yılların ortalarında, Robert F. Kennedy İnsan Hakları Ödülü’nü oluşturmuştur - El Salvador’dan Comadres (Monsignor Romero Anneler Komitesi), Polonya’dan Adam Michnic ve Güney Afrika’dan Beyers Naude, şu ana dek ödülü kazanmış olan isimler arasındadır.

Bayan Townsend, Maryland Üniversitesi İnsan Virolojisi Enstitüsü Başkanı’dır; John F. Kennedy Kütüphane Vakfı, Points of Light (Aydınlık Noktaları) Vakışarı, Stratejik Ortaklıklar, Kadın Pollitikaları Araştırma Enstitüsü ve Karakter Eğitimi Ortaklığı’nın yönetim kurullarında yer almaktadır; aynı zamanda Dış İlişkiler Konseyi ve Amerika Ülkeleri Arası Diyalog üyesidir. Daha önce Export-Import Bankası, Johns Hopkins İleri Uluslararası Çalışmalar Fakültesi, Wilderness Society (Yaban Hayatı Topluluğu) ile Baltimore fiehir Birliği’nin yönetim kurullarında görev almış ve Robert Kennedy Memorial’ın başkanlığını yapmıştır. Harvard Üniversitesi’nden onur derecesi ile mezun olan Townsend, hukuk derecesini, hukuk yayınının da bir üyesi olduğu, New Mexico Üniversitesi’nden almıştır. Bayan Townsend, on adet fahri dereceye sahiptir.

Yer Aldığı Etkinlikler

3 Ekim 2012
Çarşamba
Uluslararası Barış İçin Bilim Konferansı
Haliç Kongre ve Kültür Merkezi / İstanbul