İTÜ IEEE Öğrenci Kolu

İTÜ IEEE Öğrenci Kolu Resmi
Institute of Electrical and Electronics Engineers, kısaca IEEE, 1884 yılından beri faaliyet gösteren; mühendis, bilim insanı ve öğrencilerin oluşturduğu dünyanın en geniş teknik topluluğudur.

IEEE, 6’sı Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere 10 bölgede çalışmalarını sürdürmektedir. IEEE Türkiye Afrika, Avrupa ve Ortadoğu’yu kapsayan 8. Bölge’de (Region 8) bulunur. 50’den fazla üniversitede aktif olarak çalışan öğrenci kolları her yaz IEEE Türkiye Öğrenci Kolları Kongresi‘nde ve ara tatil dönemlerinde IEEE Başkanlar Kurultayı‘nda toplanır, bilgi ve tecrübelerini paylaşır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi‘nde, 1992 yılında kurulan İTÜ IEEE Öğrenci Kolu ise teknik ve kariyer odaklı olmak üzere 7 komitesiyle çalışmalar yapmaktadır. Üyeler, ilgi alanlarına göre istedikleri komite veya komitelerde çalışarak kişisel gelişimlerini İTÜ IEEE ailesiyle birlikte sürdürebilirler. Üyeler takım çalışması, sorumluluk bilinci, koordinasyon sağlama ve topluluk önünde konuşma gibi yeteneklerini geliştirirken teknik eğitimler, projeler ve araştırmalarla kendi alanlarında uzmanlaşabilirler. İTÜ IEEE şirketler ile öğrenciler arasında bir köprü olma görevini öğrencilerin yararını gözeterek sürdürmektedir.

Üyelerinden aldığı güç ile İTÜ IEEE, her sene biraz daha büyüyerek sınırlarını zorlayan bir ailedir. Bu ailenin bize kattığı değerlerin en önemlisi de kurulan arkadaşlıklardır. Bizler bu kocaman ailenin gücüne inanıyoruz. Etkinliklerimizi ve çalışmalarımızı takip etmeye devam edin.

Yer Aldığı Etkinlikler

21 Ekim 2015
Çarşamba
Rotanı Belirle #1
İstanbul Teknik Üniversitesi - İTÜ Ayazağa Kampüsü / İstanbul
7 Mart 2015
Cumartesi
İTÜ IEEE 3. Yazılım Maratonu
İstanbul Teknik Üniversitesi - İTÜ Ayazağa Kampüsü / İstanbul
2 Aralık 2014
Salı
GETEK’14 Gelişen Teknoloji Günleri
Prof. Dr. Ali Rıza Berkem Konferans Salonu / İstanbul
1 Aralık 2014
Pazartesi
İTÜ IEEE Communications Week #5
İstanbul Teknik Üniversitesi - İTÜ Ayazağa Kampüsü / İstanbul
28 Nisan 2014
Pazartesi
İTÜ Video Oyun Festivali '14
İTÜ Festival Alanı / İstanbul
26 Nisan 2014
Cumartesi
Yazılım Maratonu '14
İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi / İstanbul
30 Ocak 2014
Perşembe
2. Ödüllü Fotoğraf Yarışması - DYD '14
30 Nisan 2013
Salı
Seedcamp İstanbul
İTÜ Büyük Oditoryum / İstanbul