İstanbul Kültür Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü

İstanbul Kültür Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü Resmi
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) IEEE Öğrenci Kulübü 22 Nisan 2010 yılında 12 Kurucu üye ile dünyanın en büyük teknik örgütü olan IEEE’nin 1350 öğrenci kulübünden biri olarak faaliyetlerine resmi olarak başlamıştır.

Henüz yeni kurulmuş genç bir topluluk olmamıza rağmen ulusal ve uluslar arası alanda ses getiren çalışmalarımıza başladık ve bir çok alan faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sürekli olarak iletişimde olduğumuz 50 aşkın üniversite ile birlikte Türkiye’de ve dünyada büyük yankılar uyandıran çalışmalarada bizzat içinde yer aldık ve yer almaya da devam ediyoruz. İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) IEEE Öğrenci Kulübü olarak amacımız üniversitenin Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin bilim ve teknoloji alanlarında yön gösterici olmasını ve teknik anlamda çalışmalara destek vermesini hedeflemektedir. 12 üyenin katılımıyla kurulan İKÜ IEEE Öğrenci Kulübü, bu gün 19 kişilik genel kurul ve 1000’e aşkın üyesi ile etkin olarak çalışmaktadır.

İKÜ IEEE, geliştirdiği projeler ve organize ettiği teknik eğitimler ile katılımcılarını mühendisliğe hazırlarken yaptığı sosyal organizasyonlarla da öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunmaktadır. Düzenlediği organizasyonlarda tecrübelenerek, her geçen yıl hedeflerinin daha da büyütmektedir. Yapılan robotik ve teknik çalışmalardaki ilerlemeler, mühendislik ruhunun gün geçtikçe güçlenmesini sağlamaktadır.

Yer Aldığı Etkinlikler

12 Ekim 2015
Pazartesi
ESC Day
İstanbul Kültür Üniversitesi Prof.Dr.Önder Öztunalı Konferans Salonu / İstanbul
6 Mart 2015
Cuma
Yazılım Kariyeri ve Söyleşisi
İstanbul Kültür Üniversitesi Prof.Dr.Önder Öztunalı Konferans Salonu / İstanbul
4 Mart 2015
Çarşamba
Maker Hareketinde 3D Yazıcılar
İstanbul Kültür Üniversitesi Prof.Dr.Önder Öztunalı Konferans Salonu / İstanbul