Hasan KÖKTAŞ

Hasan KÖKTAŞ Resmi
Hasan KÖKTAŞ, 1963 Trabzon Of doğumlu. 1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. İş hayatına bankacılık sektöründe Türkiye İş Bankasında başladı. Family Finans, Türkiye Finans Bankalarında çeşitli görevlerde çalıştı ve Vakıfbank'ta Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 1994 - 1999 yılları arasında Belko Genel Müdürlüğü yaptı.

Hasan KÖKTAŞ, 2003 yılından beri tam zamanlı olarak T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Bu süre içinde ERDEMİR Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Başkan ve Başkan Vekilliği görevlerini uzun süre yürüttü.

İdaredeki görevi boyunca TÜPRAŞ, ERDEMİR, Halkbank, Esgaz, Bursagaz, Limanlar, maden şirketleri, gibi Ülkemizin en büyük şirketlerinin özelleştirilmesi ve halka arz edilmesi çalışmalarında bulundu.

"Yönetim Becerileri", "İnsanları Anlama ve İnsanlarla Anlaşma Sanatı: İLETİŞİM", "Empatik İletişim, Koçluk ve Lider Yönetici" konularında eğitim sertifikası sahibi olan KÖKTAŞ, enerji konulu bir çok ulusal ve uluslararası toplantılara katıldı.

Özelleştirme İdaresinde Başkan Yardımcısı olarak petrol, doğalgaz ve elektrik sektörlerinden sorumlu olarak çalışan KÖKTAŞ, 4 Ocak 2008 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile EPDK Başkanı olarak atandı. KÖKTAŞ İngilizce biliyor, evli ve 3 çocuk babası.

Yer Aldığı Etkinlikler

27 Nisan 2012
Cuma
II. Ulusal Bilişim Kongresi
Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi / Kayseri