Galata Business Angels

Galata Business Angels Resmi
Galata İş Melekleri (GBA) önemli yeni girişimleri başlangıçtan başarılı bir çıkışa kadar keşfetmek, onlara rehberlik etmek ve onlar için finansman bulmayı hedefleyen ve Türkiye’deki melek yatırımcıların başarı, nitelik ve niceliğini artırmayı amaçlayan; bunu yaparak yeni kurulan yenilikçi (inovatif) şirketler için daha büyük bir sermaye havuzu oluşturan bir organizasyondur.

GBA kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak faaliyetlerde bulunur ve üye melek yatırımcılar ve istekli girişimcilerin başlangıç seviyesinde ki girişimleri konusunda fikir alışverişinde bulundukları ve fırsatlarını tartışmak için bir araya geldikleri bir platform olarak hareket eder. GBA ayrıca sermaye ve piyasalara, ulusal ve uluslararası ağlara erişim sağlar ve gelişmekte olan girişimlere rehberlik eder.

GBA, başlangıç aşamasındaki yenilikçi, etkili, ileri teknoloji şirketlerin Pazar lideri olmalarını hızlandırmaya yardımcı olan yöneticiler, girişimciler ve deneyimli melek yatırımcılardan oluşmaktadır.

GBA’nın mevcut üyeleri Mynet, Airties, Gittigidiyor,Yemeksepeti, Markafoni, Pozitron, Vepa Grup, ReklamZ, DBI, 41-29 gibi dünya çapındaki şirketleri kurmuş ve yapılandırmış ve Apple, eBay, Maxim, Turkcell gibi öncü şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmışlardır. İddialı endüstri uzmanlığı geçmişi ile geniş bir girişimci destek ağı oluşturmaktadır. Girişimcilerle rehberlik etmekte ve onları yetiştirmekte; onlara takım kurma, strateji ve kaynak yaratmada yardım ve network iletişimi sağlamaktadırlar.

Yer Aldığı Etkinlikler

29 Nisan 2015
Çarşamba
GBA Mentor Clinic III
Sheraton İstanbul Maslak Hotel / İstanbul
21 Şubat 2015
Cumartesi
Bilkent Üniversitesi Girişimcilik Zirvesi 2015
Bilkent Üniversitesi Mithat Çoruh Amfisi / Ankara
12 Aralık 2014
Cuma
Junior World Entrepreneurship Forum - JWEF İstanbul
Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Kültür Merkezi / İstanbul
18 Ekim 2014
Cumartesi
İstanbul E-Ticaret Zirvesi 2014
Dedeman İstanbul Hotel / İstanbul
19 Nisan 2014
Cumartesi
Girişimcilik Platformu
The Marmara Taksim Hotel / İstanbul