Emre Berkin

Emre Berkin Resmi
1961 yılında Ankara’da doğan Emre Berkin 1982 yılında Orta Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından 1984′te yüksek lisans eğitimini Şikago DePaul Üniversite’nde tamamladı.

1993 yılında Microsoft’a geçmeden önce 10 yıl süresince Digital Equipment Corporation’da çalışan Berkin bu görevin 6 yılını Amerika Birleşik Devletleri’nde firmanın satış, danışmanlık, servis ve destek gibi çeşitli departmanlarında çalışarak geçirdi.
Microsoft Türkiye’yi büyüme hedeflerine ulaştıran ve başarılı çalışmalarını sınırlamızın ötesine taşıyarak bölgedeki diğer ülkelerde de sürdüren Emre Berkin Türk profesyonel yöneticiliğini bir dünya devine kabul ettirmesi ile 2005 yılında profesyonel yöneticilik dalında “TÜRK LİDER” seçilmiştir.

Halen şirket yönetimi, iş geliştirme, uluslararası açılım ve yatırımlar konularında bağımsız danışmanlık yapan Emre Berkin, 2007 yılında, Türkiye Bilişim sektörünün gelişimine yaptığı önemli katkılar nedeniyle, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ve TBD (Türkiye Bilişim Derneği) tarafından verilen “Yaşam Boyu Hizmet” ödülünün sahibi oldu.

Emre Berkin sürdürdüğü danışmanlık hizmetleri ve projelerin yanısıra yurtiçi ve yurtdışı çeşitli şirket, fon ve STKlarda yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır.

Yer Aldığı Etkinlikler

10 Mayıs 2012
Perşembe
10 Mayıs Etohum toplantısı
Özyeğin Üniversitesi / İstanbul