Elbruz Yılmaz

Elbruz Yılmaz Resmi
Elbruz Yılmaz, BTS & Partners hukuk ve danışmanlık firmasının CEO’sudur. BTS & Partners Türkiye’de Bilişim ve Enformasyon Teknolojileri, Fikri Mülkiyet Hakları, Yatırım, Medya ve İnternet sektörlerine odaklı çeşitli danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Elbruz, BTS & Partners’a katılmadan önce mobil operatörler için mobil şebeke optimizasyonu ve performans yönetimi çözümleri ve hizmetleri sunan bir P.I.Works A.Ş.’nin iş geliştirme ve partner programlarını yürütüyordu.

P.I.Works’teki görevinden önce, Türkiye’nin ilk teknoloji ticarileştirme odaklı yatırım şirketi olan Inovent firmasında Yatırım ve İş Geliştirme direktörü olarak çalışan Elbruz, çekirdek sermaye yatırım fonunun yönetiminden, yeni yatırım projelerinin bulunması ve değerlendirilimesi ile beraber yatırım portföyündeki şirketlerin gelişiminden sorumlu idi.

Türkiye’deki kariyerinden önce, Amerika’da çalışan Elbruz, çekirdek ve erken aşama teknoloji projelerine yatırıma odaklanan KTEC firmasında (Kansas Technology Entereprise Corporation) yatırım müdürü olarak çalıştı ve KTEC’de 43 çekirdek ve erken aşama projesinin değerlendirilmesi ve fonlanmasında aktif rol oynadı. Ayrıca KTEC’deyken melek yatırımcı ağlarının kurulması ve geliştirilmesinde Kauffman Vakfı ile beraber çalışarak melek yatırımcı vergi indirimi programını tasarladı ve programın hayata geçişinden sonra yönetimi gerçekleştirdi. Bu kapsamda Midwest Angels ave MidAmerica Angels gibi melek yatırımcı gruplarının kurulması, koordinasyonu ve yönetiminde aktif rol aldı.

KTEC’den sonra nakit yönetimi çözümleri geliştiren bir yazılım firması olan Balance Innovations’da yeni ürün ve iş geliştirme alanlarından sorumlu olarak çalışan Elbruz, Balance Innovations’ın uluslarası iş geliştirme projelerini yürüttü ve inovatif nakit akışı çözümleri ve optimizasyonu alanlarında yeni ürün ve modüllerin pazara sunulmasına öncülük etti.

Elbruz Galata İş Melekleri derneğinin kurucu üyelerindendir ve derneğin Proje Seçim Komitesi üyesidir. Aynı zamanda Türkiye’de teknoloji ticarileştirme ve fikri haklar konusunda faaliyet gösteren Teklider derneğinin üyesi ve Bilişim komitesi eş-başkanıdır.

Elbruz boş zamanlarında girişimcilerle çalışarak projelerine destek vermeye çalışmaktadır. Elbruz Türkiye'de Ege Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdi ve ABD'dePittsburg State Üniversitesi'nden MBA derecesi aldı.

Yer Aldığı Etkinlikler

12 Aralık 2012
Çarşamba
Webrazzi Ödeme Sistemleri'12
Point Hotel Barbaros / İstanbul
8 Aralık 2012
Cumartesi
3. Ankara Startup Zirvesi
Bilkent Cyberpark / Ankara