Doğuş Çay

Doğuş Çay Resmi
1985 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Doğuş Grup, ilk yatırımını çay sektöründe gerçekleştirdi. Çay ile başlayan faaliyet alanı ilerleyen yıllarda şeker ve konserve faaliyetleri ile devam etti.

İleriyi görebilmek, değişen tüketici tercihleri karşısında doğru stratejiler belirleyip beklentilerin üzerinde ürünlerle piyasada yer almak ve ilkeleri doğrultusunda gelişmek, kurulduğu yıldan bu yana Doğuş Grup`un, temel yapı taşlarını oluşturdu. Bu yapı taşları ile inşa edilen tesislerde, Doğuş Markası altında üretilen ürünler, kendi kategorilerinde lider markalar içinde yer almakta.

Doğuş Grup`un ilk girişimi olan Doğuş Çay, Türkiye`de özel kuruluşlara üretim izni verilmesi ile birlikte başladı. İlk olarak dökme çay ile başlayan yatırımlar, ilerleyen yıllarda poşet çay, yeşil çay ve bitki meyve çayları üretimleri ile devam etti. Yüksek hedefleri doğrultusunda, standartlarını da yüksek tutan Doğuş Çay, 2000 yılından itibaren TSE, ISO 9001 ve ISO 22000 belgelerini aldı. AB normlarındaki hijyenik tesislerde, el değmeden üretilen ve sürekli laboratuar testlerinden geçirilen ürünler, Türk damak tadına uyan lezzeti, ideal rengi ve kendine özgü kokusuyla raflarda yer almakta. Rize`de 5 adet çay işleme ve Ordu`da 1 adet çay paketleme fabrikası ile yıllık 35.000 ton üretim kapasitesine sahip Doğuş Çay; yeniliklere hızla uyum sağlayan dinamik yapısı ve sürekli yükselen grafiği ile özel sektörün lider markası oldu.

1994 yılında alınan bir kararla, çay kategorisini desteklemek ve ürün portföyünü genişletmek amacıyla Doğuş Şeker üretimine başlandı. Halen ISO 22000 ve ISO 9001 belgelerine sahip, Eskişehir ve Gebze paketleme fabrikalarında, el değmeden üretilen Doğuş Şeker, sektörde ilk iki marka arasında yer almakta.

Doğuş Grup, çay ve şeker kategorilerindeki liderliğini gıdanın diğer kollarında da sürdürme ve gıda sektöründe büyüme kararı doğrultusunda, 2008 yılı itibariyle, Doğuş Bahçe markası altında domates salçası üretimi ile faaliyet alanlarını genişletti. Domates tarımı açısından en verimli arazilerin bulunduğu İzmir`in Ödemiş ilçe`sinde bulunan, 70 bin m2 alan üzerine kurulu 7500 m2 kapalı alana sahip Doğuş Bahçe Salça ve Konserve Fabrikası, bulunduğu bölge itibariyle en kaliteli domates tarımının gerçekleştirildiği, Türkiye`nin en verimli tarım alanlarının tam ortasında yer almakta.

Doğuş Grup, iş ortaklarına en hızlı ve en doğru hizmeti verebilmek için oluşturduğu satış organizasyonunda da, ürünleriyle aynı paralellikteki mükemmelliği hedefledi. Kalifiye satış ekibi, lojistik gücü, yaygın bayii ağı ve etkin dağıtım sistemiyle Türkiye`nin dört bir yanına ulaştı.

1985`den itibaren çağdaş ve güvenilir bir şirket olarak sektörde var olan Doğuş Grup; ilkeleriyle, standartlara ve insan sağlığına gösterdiği özenle, yenilikçi yaklaşımı, rekabetçi yapısı ve kalitesiyle adını gelecekte de yaşatmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. ve güvenilir bir marka olarak sektörde var olan Doğuş Çay; ilkeleriyle, standartlara ve insan sağlığına gösterdiği özenle, yenilikçi yaklaşımı, rekabetçi yapısı ve kalitesiyle adını gelecekte de yaşatmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yer Aldığı Etkinlikler

15 Mart 2014
Cumartesi
3D Liderlik Programı
Kadir Has Üniversitesi D Blok Büyük Salon / İstanbul
26 Kasım 2012
Pazartesi
Finans ve Yazılım Günleri 2012
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü / İstanbul