Dr. Dinçer Atlı

Dr. Dinçer Atlı Resmi
Dinçer Atlı, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki öğrenimi esnasında ve sonrasında Türkiye’nin en büyük Reklam Ajansları ve Halkla İlişkiler (PR) Şirketleri’nde görev yaptı.

2005 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden master derecesi alan Atlı, akademik çalışmalarına devam ederken 2002-2008 yılları arasında Turkcell Grup bünyesinde Müşteri İlişkileri Uzmanı ve ardından İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. Atlı, profesyonel iş hayatı boyunca, İnsan Kaynakları Yönetimi, Satış, CRM ve Kişisel Gelişim konularında çok sayıda eğitim programına katıldı. İnsan kaynakları alanındaki profesyonel kariyerinden sonra eğitim ve danışmanlık sektöründe çalışmaya başladı.

Dinçer Atlı, Marmara Üniversitesi’nde “İnsan Kaynakları Yönetiminin Yeni Vizyonu” olarak adlandırılan “Yetenek Yönetimi” (Talent Management) konusunda Türkiye’deki ilk doktora çalışmasını tamamlayarak 2010 yılında doktor ünvanı aldı.

2011 yılında ABD Massachusetts Boston, Washington ve Newyork’ta akademik çalışma ve incelemelerde bulunan Atlı, Cambridge Collage ve Boston Türk Kültür Merkezi’nde “Yetenek Yönetimi” konusunda eğitim ve seminerler gerçekleştirdi. Atlı, ayrıca Almanya’nın önde gelen üniversitelerinden Trier Üniversitesi’nin daveti ile MBA programında master düzeyinde Yetenek Yönetimi dersleri verdi.
Uzmanlık alanındaki konularda televizyon ve radyo programlarına katılan, çeşitli dergi ve internet sitelerinde yazıları yer alan Atlı, kişi ve kurumların ihtiyaçları doğrultusunda Yetenek Yönetimi, Bireysel Yetenek Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Stratejik İletişim Yönetimi, Zaman Yönetimi, Stres Yönetimi, Motivasyon, Nlp, İnovasyon, Liderlik ve Yönetim Becerileri, Müzakere Becerileri, Girişimcilik gibi konularda eğitim ve seminerler vermekte, yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

Atlı aynı zamanda Crea yayınlarından çıkan "Yetenek Yönetimi" isimli kitabın yazarıdır.

Halen İstanbul'daki bir vakıf Üniversitesinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak akademik çalışmalarını sürdüren Dinçer Atlı, Türkiye’de “Yetenek Yönetimi” konusunun anlaşılması ve benimsenmesi için çalışmalar yapan bir öncüdür.

Almanya merkezli Dachverband für Neurolinguistisches Programmieren’dan (DVNLP) sertifikalı NLP uygulayıcısı (Practitioner) olan Dinçer Atlı, dünya çapında bir dil kulübü olan “Toastmasters International” üyesi, “Tüm Fütüristler Derneği (TFD)” üyesi ve İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi (Kagem) danışma kurulu üyesidir.

Dinçer Atlı, kendi yaşamından, başarılı insanların yaşamlarından, iş dünyasındaki tecrübelerinden ve bilimsel verilerden hareket ederek oluşturduğu birikimini kurumların ve insanların yaşamında fark ve değer yaratacak biçime dönüştürerek paylaşmayı bir keyif ve yaşam amacı olarak görmektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler