Dilawar SYED

Dilawar SYED Resmi
Dilawar Syed, gelişmekte olan pazarlarda faaliyet gösteren lider internet medya şirketi Yonja Media Group’un Başkanı ve CEO’sudur ve şirketin stratejik vizyonundan ve global çerçevedeki idaresinden sorumludur. İstanbul ve Silicon Vadisi’nde konumlanarak 2003 yılında kurulan Yonja Media Group, Türkiye’nin ilk ve en büyük sosyal ağı olan Yonja.com’un sahibidir. Dilawar’in önderliğinde Yonja Media, mobil ve lokasyon bazlı servisler, sosyal oyunlar ve online eğitim alanlarındaki ürün portföyünü hızlı bir şekilde genişletmektedir. Şirket; son dönemlerde Zynga dahil lider yayıncılarla, uluslararası reklam ve ödeme ağı ile ilgili iş ortaklıklarının lansmanını yapmıştır. Yonja Media Group New York merkezli Tiger Global Management ve lider Türk yatırımcılar tarafından desteklenmektedir.
Yonja’ya katılmadan hemen önce Yahoo!’nun Platform Birimi’nde Strateji ve Global Operasyonlar Yöneticiliği yapmış; SAP’de, firmanın müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) çözümlerinin sorumluluğunu üstlenmiş; Siebel Systems’de Siebel’in Sistem Entegrasyon Platformu’nu dünya çapında multi-milyon dolarlık bir iş potansiyeline taşımıştır. Dilawar kariyerine Deloitte Consulting ve Ernst & Young firmalarında finansal servisler, enerji ve komünikasyon sanayilerine yönetim danışmanı olarak başlamıştır.
Dilawar, California Silicon Vadisi’de girişimcilik ve halk ile ilgili işlerde aktif olarak görev almaktadır. Bir girişimcilik organizasyonu olan OPEN Silicon Vadisi’ne başkanlık yapmıştır. 2008’de Başkan Obama’nın seçim kampanyasında Ulusal Finans Komitesi Üyesi olarak danışmanlık yapmıştır. Demokratik Parti tarafından Güney Asya Amerikan Liderliği Komitesi’nin Ulusal Başkan Yardımcılığı’na atanmıştır.
Dilawar, Pennsylvania Üniversitesi’nin The Wharton Okulu’ndan MBA derecesi almış ve Austin’de bulunan Texas Üniversitesi’nin Ekonomi ve Bilgisayar Bilimleri bölümünden mezun olmuştur.

Yer Aldığı Etkinlikler

7 Aralık 2012
Cuma
5. Bilişim Teknolojileri Zirvesi
İTÜ Maçka Kampüsü / İstanbul
5 Temmuz 2012
Perşembe
Etohum – Özyeğin Üniversitesi Yaz Kampı
Özyeğin Üniversitesi / İstanbul