Dijital İnsan Kaynakları Konferansı

Konferans / İnsan Kaynakları

14 Eylül 2012, Cuma

09:00 - 18:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

Eylül ayında yazın bitmesiyle beraber etkinlikler de tekrar kaldığı yerden devam etmeye başlayacak. Şimdiden programı belli olan etkinliklerden birisi de 14 Eylül’de gerçekleşecek Dijital İK Konferansı.

The Seed’te gerçekleşecek olan Dijital İK Konferansı internet sektörünün yanında farklı sektörlerden birçok İK yöneticisini bir araya getirecek.

Şirketlerin tepe yönetimlerine sosyal ağlar çağında yeteneklere nasıl ulaşabilecekleri ve sahip oldukları kaynakları en verimli nasıl geliştirebilecekleri konusunda içgörüler sunmayı hedefleyen Dijital İK Konferansı yeni trendlere hakim farklı disiplinlerden konuşmacıları bir araya getirerek mevcut söylemlerin aşılmasını sağlamayı planlıyor.

Vodafone’un ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Dijital İK Konferansı’na konuşmacı olarak katılacak isimlerden bazıları: Doğan Online İnsan Kaynakları Grup Başkanı Seda Kayrak Kızıltan, Microsoft İnsan Kaynakları Direktörü Belgin Ertam, Hürriyet Internet Grubu Başkan Yardımcısı, Boyner Holding İnsan Kaynakları Direktörü İdil Türkmenoğlu, Loe Burnett Türkiye Ajans Başkanı Ahmet Akın, Yenibiris.com Genel Koordinatörü Burçak Pak Yılmaz.

Dijital İK Konferansı’nı dijitalik2012.com adresinden ve Facebook, Twitter sayfalarından takip edebilirsiniz.

DİJİTAL İK KONFERANSI: Sosyal Ağlar Çağında Yetenek Yönetimi
Dijital dünya hayatımızı yeniden şekillendiriyor. Tüm yaş grupları teknolojiye yakınlaşıyor. Ancak, nesiller arasındaki uçurum kapanmıyor. “Dijital doğanlar” ve “Dijital göçmenler” hayata farklı bakış açılarından bakıyorlar. Birbirlerini anlamakta zorlanıyorlar. Yaşanan bu değişim,  iş dünyasını da derinden etkiliyor. Kurumların iç ve dış müşterileriyle  sağlam ilişkiler kurabilmesi için, değişimin yarattığı belirsizlik ve karmaşa dolu yeni bir ortamda ilerlemesi gerekiyor.“Kaos” sorunları ve soruları olduğu kadar fırsatları da beraberinde getiriyor.  Bir yandan, bireylere isteklerini ve potansiyellerini geliştirebilmeleri için sonsuz seçenekler sunuyor. Kurumlara  daha iyi dinleme, analiz etme, öğrenme ve uygulama fırsatı veriyor.  Öte yandan, geleneksel iletişim araçları ve yöntemlerini de geçersiz kılıyor.  Çoğalan medya seçenekleri arasında, insanlara erişmek  giderek zorlaşıyor.

Dijital çağın bireylerini anlamak ve onlarla ilişki kurabilmek için, şirketlerin yeni çözümler bulması gerekiyor. Bir yanda işsizlik oranları hızla artarken, öte yandan yetenek ihtiyacı kapanmıyor. Bu arada tüm kuruluşlar en yetenekli mezunları bünyelerine katmayı ve çalışanlarının becerilerini artırmayı hedefliyorlar, insan kaynakları bölümleri yetenek geliştirme hedefi üzerine çalışmalar yapıyorlar. Bu doğrultuda, eğitimler, çalıştaylar, arama toplantıları düzenliyorlar. Tüm iş dünyası, geleceği yetenek savaşlarının belirleyeceğini biliyor.Dijital değişim makinelerden gelse de, kaynağında insan unsuru yer alıyor. Bu yüzden kurumlardaki dönüşümün merkezinde insan kaynakları bölümleri yer alıyor. Dijital İK konferansı, bu inançla, insan kaynakları sektörünün dijital çağa ayak uydurma sürecini mercek altına alan bir çalışmadır. Hedefi, gelişmekte olan yeni disiplin ve bakış açılarına iş dünyasının nasıl uyum sağlayabileceği konusunda bakış açıları sunmaktır. Yaşanan belirsizlik dolu ve karmaşık ortamı analiz etmeye yönelik fikirler, nasıl aksiyon alınacağına dair çözümler sunmayı böylece insan kaynaklarının yeni yönetim sistemlerine dair öngörüler ortaya koymayı hedeflemektedir.

Kimlerle konuşuyoruz?
Büyük yerli ve yabancı kuruluşlardaki İnsan Kaynakları Yöneticileri
Şirketlerin vizyonunu belirleyecek olan tepe yöneticiler
KOBİ'lerin tepe yönetimleri
Yetenek geliştirme konusunda çalışan profesyoneller

Konuşmacı profili?
Türkiye’de yaşanan değişim sürecini  tanımlayan, yeni kavramlar ve çözümler sunabilecek iddialı isimlerle birlikte olacağız.Akademisyenler, konusunda uzman profesyoneller, öğrenciler ve iş başvurusunda bulunan yeteneklerle sahnede deneyim ve vizyonlarını paylaşacağız. Konferans günündeki  kahve molalarında ve öğle yemeğinde sohbete uygun ortamlar yaratarak,  yeni paylaşımlara ve fikirlere ortam sağlayacağız.

Farkımız nerede?
Türkiye ve Dünyadaki örneklerine baktığımızda Dijital İK sadece bu konuya odaklanarak yeni bir vizyon çizme hedefindeki tek ve ilk konferanstır. Sadece bir dinletiden öte paylaşıldıkça gelişmeyi ve geliştirmeyi hedefleyen bir yapıda kurgulanmıştır.

Hedefimiz?
Dijital IK konferansı; konuyla ilgili yeni trendlere hakim farklı disiplinlerden konuşmacıları bir araya getirerek mevcut söylemlerin aşılmasını,
Kimilerinin kaotik bulduğu bu ortamın anlaşılmasını sağlayarak, ilham veren çözümleri ile sektörel gelişime katkıda bulunulmasını,
Bu paylaşımlarla sektörde ihtiyaç duyulan yeni bakış açılarının kazandırılmasını,
Nitelikli davetlileri ile salonda, yetkin konuşmacılarıyla sahnede birçok fikri ortaya çıkararak yaratıcı bir paylaşım ortamı oluşturulmasını, hedeflemektedir.

Nasıl bir deneyim sunuyoruz?
Konferansın başından sonuna kadar içerik ve akışın iç içe geçeceği, IK konularına 360 derece değinilerek belirsizlik ve Kaos’un ortasında doğmakta olan yeni meslekleri tanımlayacak ve yeni kavramları paylaşacak konuşmacılarla bir arada olacağız. Bilgi vererek beslerken, aynı zamanda çeşitli etkinliklerle heyecanlı deneyimler yaşatmayı amaçlayan bir konferanstır.

 

 

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Sakıp Sabancı Müzesi SSM
İstanbul / Sarıyer / EMİRGAN
Sakıp Sabancı Müzesi Sakıp Sabancı Cad. No:42
Etkinlik Konuları
Ahmet Akın
Leo Burnett İstanbul , Ajans Başkanı
Aykut Bora
Bilim İlaç İnsan Kaynakları Direktörü
Ayşin Altuniç
Acıbadem Sağlık Grubu / İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Direktörü
Belgin Ertam
Microsoft İnsan Kaynakları Direktörü
Beste Önkol
Aşçı, Ritz Carlton
Buket Çelebioğlu
Arçelik İK Direktörü
Bülent Bayram
Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü
Burçak Pak Yılmaz
Yenibiris.com Genel Koordinatörü
Erhan Acar
Hürriyet Internet Grubu Başkan Yardımcısı
Fatih Uysal
Vodafone Türkiye Yeni Segmentler Pazarlama Direktörü
Fatoş Karahasan
Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi
İdil Türkmenoğlu
Boyner Holding İnsan Kaynakları Direktörü
Mehmet Ali Çalışkan
Hayata Artı Vakfı Kurucusu
Murat Yeşildere
Egon Zehnder İnternational Yönetici Ortak
Nilsen ALTINTAŞ
TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı
Onur Sönmez
P&G İnsan kaynakları Yetenek Yönetimi Lideri
Prof. Dr. Erhan Erkut
Yönetici, Girişimci
Salim Kadıbeşegil
Kurum İtibarı Danışmanı
Seda Kayrak Kızıltan
Doğan Online İnsan Kaynakları Grup Başkanı
Tolga Vatansever
Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi Başkanı (SOGLA)
Tuna Tiryakioğlu
C-Section Genel Koordinatörü
Yiğit Oğuz Duman
TAV Havalimanları Holding İnsan Kaynakları Direktörü