Defne Sarısoy

Defne Sarısoy Resmi
Defne Sarısoy 1968 Ankara doğumludur. Okul yılları Ankara’da geçer. Çankaya İlkokulu’nun ardından TED Ankara Koleji’ne gider. Ankaralılık ve Kolejlilik ruhu, ilerleyen yıllarda da hiç eksilmez. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi D.T.C.F. İtalyan Dili ve Edebiyatı’nda yapar. Bu arada medyayla tanışır. Öğrencilik yıllarında Sabah Gazetesi’nin dergi grubunda başlayan medya serüveninin, onu yıllarca bir ekran yüzü haline getireceğinden o yıllarda henüz habersizdir.
Özel televizyonların ilk kuruluş yıllarında 1993’te Star TV Ankara Bürosu’nda muhabirlikle başlayan ekran deneyimi, üç hafta gibi kısa bir süre sonra onu İstanbul’a getirir. Dizleri titreyerek çıktığı ilk canlı yayından sonra bu işi yapmaktan vazgeçecek gibi olsa da, 15 yıldan fazla bir süre her türlü canlı yayınla yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Star TV’de iki yılı aşkın süre Yakın Takip, Kırmızı Koltuk gibi dönemin lokomotif programlarını hazırlayıp sunar, haber spikerliği yapar. Aldığı teklif üzerine Kanal D Ana Haber Spikerliği’ne geçer ve iki yıl bu görevi sürdürür.
Sonrasında bir süre medyadan uzak kalır. Londra’da Westminster Üniversitesi’nde kısa dönem Radyo-Televizyon Kursu’na katılır. Ama o dönemi, daha çok özel hayatındaki değişiklikler şekillendirir. Evlilik ve ardından 1998’de Tibet’in dünyaya gelişiyle tanıştığı annelik, hayatına yeni bir pencere açar.

Yer Aldığı Etkinlikler

3 Haziran 2014
Salı
15. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu
İzmir Hilton Oteli / İzmir
13 Aralık 2013
Cuma
Kariyerim Geleceğim - Şanlıurfa
Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Büyük Anfi / Şanlıurfa