Cem Sertoğlu

Cem Sertoğlu Resmi
Cem Sertoğlu, Türkiye ve ABD’de internet işletmelerinin kurulması üzerine geniş deneyime sahip bir girişimci ve yatırımcıdır. Şu anda Young Turk Ventures kurucusu ve Yönetici Ortağı olan Sertoğlu, YTV’nin YemekSepeti.com, Wikimart.ru ve Grupanya gibi girişimleri içeren yatırım portföyünün yönetiminden sorumludur. YTV’deki görevinden önce Türkiye’nin en büyük internet odaklı yatırım firması iLab’da Genel Ortak olarak yeni internet yatırımlarından sorumlu olan Sertoğlu, iLab’daki görev süresinde GittiGidiyor’da azınlık hisselerin satın alımında etkili olmuş, ayrıca Türk sosyal ağı olan Mondus’un kurucu ortağı ve CEO’su olarak çalışmıştır.

2005 yılında İstanbul’a taşınan Cem Sertoğlu, bu tarihten önce 1999 yılında kurucu ortaklığını yaptığı ve kurumsal sosyal ağ çözümleri alanında lider sağlayıcı olan SelectMinds şirketinde CEO olarak hizmet etmiştir. SelectMinds şirketindeki görevinden önce profesyonel hizmet firmalarının stratejilerini ve operasyonlarını geliştirmelerine yardımcı olma alanında uzmanlaşmış Londra merkezli strateji danışmanlık firması olan Farmer & Co.’nun ABD operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı görevini üstlenmiştir.

Cem Sertoğlu Austin’deki The University of Texas Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. İş dünyasına yönelik lider yayınlarda sık sık yazıları yayınlanmakta ve konuşmalar yapmaktadır. Ayrıca, Harvard Business Review’da bir makalesi yayınlanan Sertoğlu, YPO’nun İstanbul bölümü üyesidir.

Yer Aldığı Etkinlikler

4 Ekim 2013
Cuma
Etohum Ankara Kampı
Sheraton Ankara Hotel & Convention Center / Ankara
22 Mayıs 2013
Çarşamba
Webrazzi Startup'13
Point Hotel Barbaros / İstanbul