Cem Çınlar

Cem Çınlar Resmi
90’lı yıllarda başlayan radyoculuk macerası; Capitol FM’de genel yayın yönetmeni, Radio Cool’da genel koordinatör olarak devam etti ve Açık Radyo’da yayın koordinatörü olarak sona erdi. Halen radyolara dönemsel konsept programlar ve özel ses kurguları hazırlamaktadır. Birçok özel sergi, kısa film, reklam ve tiyatro eserine müzik danışmanlığı yaptı, beste verdi. Müzik ve teknoloji dergilerinde yazıları periyodik olarak yayınlandı.
90’lı yılların ikinci yarısında İnternet sektörüne geçiş yapan Cem Çınlar; D&B, European Platform, Brando, Socrates, Commenius, Ogilvy gibi uluslararası networklerde, dijital iletişim projeleri hazırladı.
İnternet sektörüne Turkport ile geçiş yaptı. IXIR’de müzik portalları yöneticisi, Hiperaktif Dijital Ajansı ve Dreams & Bytes Dijital Ajansı’nda genel koordinatör olarak çalıştı. 2005 tarihinde ACT İletişim Danışmanlığı’nı kurdu ve yönetti.
1999’da Türkiye’nin ilk online müzik ağını ve portalını; 2000’li yıllarda da Avrupa Birliği bünyesinde online eğitim ve ilk proje yönetim ağlarını kurdu ve yönetti. 2005 ve sonrasında internet ve sosyal ağlar üzerine İngiltere, Hollanda, Almanya, Portekiz, Belçika, İrlanda, vb. ülkelerde eğitim ve seminerler verdi.
Master ve doktorasını aldığı Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yedi yıl ders verdi. Şimdi birçok üniversitede dersler veriyor; konferans, seminer ve zirvelere konuşmacı olarak katılıyor.

Yer Aldığı Etkinlikler

26 Ekim 2013
Cumartesi
Marmara Üniversitesi - Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı
Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü / İstanbul
24 Eylül 2013
Salı
ICT Summit Now - Bilişim Zirvesi 2013
Haliç Kongre ve Kültür Merkezi / İstanbul