Ayşe Birsel

Ayşe Birsel Resmi
Ayşe Birsel, İzmir’de doğdu. ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra Fulbright bursu ile New York Pratt Institute’da masterini yaptı. İnsancıl tasarım yaklaşımı ve inovatif ürünleri ile ABD’de en yaratıcı bin insanın arasına 2000 yılında giren Ayşe Birsel, Brooklyn Müzesi Genç Tasarımcısı Ödülü, Rhode Island School of Design’dan Mobilya Tasarım Mükemmellik Athena Ödülü’nün sahibidir ve 2011′de ODTÜ Takdir Ödülü’ne layık görülmüştür.

Ayşe Birsel’in kurucu ortağı olduğu New York bazlı tasarım inovasyon danışmanlık firması Birsel + Seck, 20 yılı aşkın süredir, yenilikçi düşünce yöntemi ve tasarımlarıyla, ABD’de GE, Harvard Business Review, Herman Miller, Hewlett Packard, Johnson & Johnson, Target ve Toyota gibi çok farklı sektörlerden gelen lider markaların başarılarını perçinlemiştir. Birsel+Seck, inovasyon yöntemi ‘Deconstruction:Reconstruction™ (De:Re™)’ ile şimdi de Türkiye’de sektörünün lideri firmaların tasarım, iş ve yönetim sorunlarına daha önce düşünülmemiş çözümler getiriyor.

New York School of Visual Arts’da inovasyon süreci dersi veren Birsel, Aspen Tasarım Konferansı, Museum of Modern Art, University of Michigan Penny Stamps Serisi ve Design Management Institute 2012 Konferansı da dahil olmak üzere ileri gelen tasarım ve inovasyon konferanslarında konuşur. 3 çocuk annesi olan Birsel, New York ve İstanbul’da yaşar.

Yer Aldığı Etkinlikler

21 Kasım 2013
Perşembe
3. iyiGirişim Zirvesi
Sabancı Center / İstanbul
6 Haziran 2013
Perşembe
iyi Girişim Zirvesi 13
Sabancı Center / İstanbul

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: