Aydın Şenkut

Aydın Şenkut Resmi
Aydın, Businessweek'in hazırladığı 25 teknoloji meleği listesinde ve Forbes'un 8 yükselen yatırımcı listesinde yer aldı. Felicis Ventures'ın portfolyosunda Azumio, Baby.com.br, Clearslide, Dropcam, Chloe & Isabel, Imageshack, Inkling, Justin.tv, Meraki, Room 77, Practice Fusion, Rovio, Shopify, Wildfire ve Zaarly gibi 50'nin üzerinde şirket bulunuyor. Son dört yılda Felicis'in yatırım yaptığı 20 girişim Google, Twitter, Groupon, Microsoft, AT&T, Disney, Ebay, Chegg ve Intuit gibi şirketler tarafından satın alınmıştır.

Felicis Ventures'ı kurmadan önce Google'da Kıdemli Yönetici olarak çalışan Aydın, Asya ve Pasifik (Japonya'da dahil) bölgesinde stratejik ortaklıklar kurmak ve hesapların yönetiminden sorumluydu. 1999'da Google'a katılan Aydın, ilk lisanslı online arama ve güvenli arama ürünlerini geliştirmiş ayrıca şirketin ilk 10 uluslararası sitesini açan ilk Ürün Yöneticisidir. Daha sonraki yıllarda Google'ın ilk Uluslararası Satış Müdürü olan Aydın, dünya çapında lisans anlaşmalarından sorumlu olmuştur.

Aydın, Google'a katılmadan önce MineSet isimli bir veri görselleştirme ve veri madenciliği yazılımının ürün yöneticiliğini ve SGI'da endüstriyel finans hizmetlerine yönelik iş geliştirme çabalarını yönetmiştir.

Boston Üniversitesinde İşletme lisansını onur derecesiyle tamamlayan Aydın, Wharton School'da Pazarlama üzerine MBA ve Pensilvanya Üniversitesi Sanat Okulu'nda Uluslararası Çalışmalar konusunda doktorasını tamamladı. Aydın; İngilizce, Almanca, Fransızca, Portekizce ve Türkçe olmak üzere toplam beş dil konuşmaktadır.

Aydın ve eşi Singularity Üniversitesi'nin ortak kurucuları, UCSF'in yürüttüğü bio-teknoloji araştırmalarının ve Pensilvanya Üniversitesi burs programının destekçilerindendir. Aydın, Clearslide, Massive Health, Imageshack ve Wharton Girişimcilik programının yönetim kurullarında yer almaktadır.

Aydın hakkında Businessweek, New York Times, Wall Street Journal, Fortune, Financial Times Germany ve San Francisco Chronicle gibi çok sayıda saygın yayında çeşitli haberler yapılmıştır.

Yer Aldığı Etkinlikler

4 Ekim 2012
Perşembe
Webrazzi Summit 2012
Pint Hotel Barbaros / İstanbul

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mongodb' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: