ARAL GAME

ARAL GAME Resmi
ARAL İTHALAT TİCARET ve SANAYİ LTD. ŞTİ.
ARAL iş hayatına 1980'li yılların başında, serbest piyasa ekonomisine geçilip dış ticaretin serbestleştirilmesi ile birlikte ülkemizde dönemin ticaret merkezi olan Tahtakale’de, reklam-promosyon malzemeleri, oyuncak ve elektronik ürünlerin ithalatı ile başlamıştır.
İlerleyen yıllarda şirketin faaliyet konusu dijital oyuncak ve elektronik ürünler üzerine yoğunlaşmıştır.1990’lı yıllara doğru ise o zamana kadar Türkiye’de hiç olmayan oyun konsolları ve aksesuarlarının ithalatını başlatmıştır. ARAL, özellikle 1995 yılında dönemin oyun konsolu sektörünün lideri SEGA’nın ve 1997 yılında dünyanın lider oyun yazılım şirketi ELECTRONIC ARTS'ın resmi distribütörlüklerini alarak yine Türkiye’de bir ilk olan orijinal oyun dağıtımına başlamıştır.
Daha sonra, 1999 yılında SONY PLAYSTATION ve KONAMI, 2002 yılında TAKE2, 2003 yılında NAMCO BANDAI PARTNERS ile distribütörlük anlaşmaları imzalanmıştır. Ayrıca 2003 yılında NOKIA ile imzalanan anlaşma sonucunda Nokia N-Gage oyunlarının ve konsollarının Türkiye'deki tek distribütörü olunmuştur. 2004 yılında ACTIVISION BLIZZARD, 2007 yılında THQ, 2009 yılında CAPCOM, 2009 yılında CODEMASTERS, 2012 yılında UBISOFT gibi eğlence dünyasının en güçlü firmalarının Türkiye distribütörlükleri ARAL bünyesine katılmıştır.
ARAL, Türkiye’de 8-10 noktayla başlattığı orijinal oyun satışını günümüzde yaklaşık 1000'e yakın satış noktasına ulaştırarak dünya standartlarıyla eş zamanlı olarak tüketici ile buluşturmakta ve Türkiye pazarında lider konumunu geliştirmeye devam etmektedir.
Ayrıca 2010 yılında Speedlink, Razer ve Roccat oyun ve IT aksesuarlarının Türkiye distribütörlüğüne başlamıştır.
Bunun yanı sıra ARAL, kendine ait tescilli markaları ile; (HOMETECH, STARCOM, ASAHI, MICRO-GENIUS) elektronik, uydu sistemleri ve dijital oyuncak sektörlerindeki ürünleri Türk tüketicilere en uygun şekilde sunmaktadır.
2011 yılında imzaladığı anlaşma ile; Çin’in en büyük uydu alıcısı üreticisi olan teknoloji devi BOXSAM ile ortaklık kurmuş olup, ülkemizde birlikte kuracağı yeni fabrikada ihracata yönelik atılımları başlatmış bulunmaktadır.
Tüm ürünlerin piyasa ve zincir mağazalara pazarlanması ve ürünleri satın alan tüketicilerin desteklenmesi için 165 kişilik personeli ve yurdun her yerine dağılmış teknik servis ağı ile, yüzlerce satış noktasında ürünlerini tüketicilerle buluşturmaktadır. ARAL; tecrübesi, piyasadaki saygın konumu, konularında uzmanlaşmış tecrübeli kadrosu ile birlikte, her konuda yenilikleri takip etmeye ve hizmetlerini geliştirmeye devam etmektedir.

Yer Aldığı Etkinlikler

2 Mart 2015
Pazartesi
Kampüs Gelişim Günleri'15
ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi / Ankara
28 Nisan 2014
Pazartesi
İTÜ Video Oyun Festivali '14
İTÜ Festival Alanı / İstanbul
26 Kasım 2012
Pazartesi
CV'ni Güncelle Yıldız'12
Yıldız Teknik Üniversitesi / İstanbul