Adnan Nas

Adnan Nas Resmi
Ankara Üni. Siyasal Bilgiler Fakültesi (1972) ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1983) mezunudur.

Kariyerine Maliye Bakanlığı’nda başlamış, Maliye Başmüfettişliğinde bulunmuş olan Adnan Nas Maliye ve Gümrük Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. PricewaterhouseCoopers'a ortak olarak katılmadan önce ve 1985-1992 yıllarında özel sektörde büyük bir şirketler grubunda (STFA Holding) üst düzey yöneticilik yapmıştır. 1992-2011 yılları arasında PricewaterhouseCoopers Yeminli Mali Müşavirlik firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış; Temmuz 2011’den itibaren Global Yatırım Holding A.Ş. ve Global Menkul Değerler A.Ş.’nin Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Nas, aynı zamanda Türkiye-ABD İş Konseyi üyesi, TÜSİAD International Yürütme Kurulu üyesi ve ABD Çalışma Grubu Başkanı, Galatasaray Spor Klübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri, Finansal Yöneticiler Derneği (Finans Klüp) Başkan Yardımcısı olup, iş hayatı ile ilgili pek çok STK’da da aktif üyedir. Bu meyanda Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA Amcham) Başkanlığı, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkan Vekilliği ve Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi İcra Kurulu üyeliği yapmıştır. Nas, Common Purpose (Ortak İdealler) Derneği’nin de Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Yeminli Mali Müşavir ve Avukat olan Nas mali hukuk ve uygulamalar konusunda gerek kamu sektöründe, gerekse özel sektörde geniş deneyim kazanmıştır. Meslek hayatı boyunca çok sayıda seminer ve konferansta konuşmacı olan Nas’ın basılmış pek çok çalışması ve makalesi vardır. Adnan Nas, Dünya Gazetesi’nde haftalık köşe yazıları yazmaktadır. Ayrıca Target Danışmanlık ve MN Tarım firmalarının Yönetim Kurulu Başkanı ve aylık olarak çıkarılan Finans ve Ekonomik Yorumlar dergisinin sahibidir.

Yer Aldığı Etkinlikler

6 Şubat 2016
Cumartesi
CFO Eğitim Programı - Marmara Üniversitesi
Point Hotel Barbaros / İstanbul
17 Ekim 2015
Cumartesi
CFO Eğitim Programı - Marmara Üniversitesi
Point Hotel Barbaros / İstanbul