Zeljko Joksimovic Konseri

Konser / Pop

14 Şubat 2014, Cuma

21:00 - 23:30

Ücretli

Etkinlik Detayları

Romantik şarkıların ünlü bestecisi 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sizlerle.

Besteci, şarkıcı, çoklu enstrümantalist, aranjör ve müzik prodüktörü Željko Joksimović "Balkan Bazaar" adını verdiği en son projesiyle İstanbul'a geliyor.

Bu proje şu ana kadar son derece başarıyla sürdürdüğü müzik kariyerini adeta taçlandırıyor. Joksimovic Ad Hoc Orkestrası'yla birlikte, sanatçıya Balkanlar'da ve Avrupa'da en üst seviye sanatçı unvanını kazandıran tüm film, tiyatro müziklerini ve pop müzik eserlerini sunuyor.

2004 yılında önemli başyapıtı "Lane Moje" ile Avrupa'nın gönlünü fetheden sanatçı, geleneksel Sırp enstrümansları olan kaval, düdük, goç ve djembe gibi enstrümanları kalabalık bir uluslararası dinleyici kitlesine tanıttı. Bu, Zeljko'nun "Avrupa'nın ilk akordeonu" ödülünü kazandığı yıl olan 1984'te Paris'te başlayan Avrupa macerasının başarıyla sürdüğünün bir göstergesiydi.

Günümüzde ise sıra dışı vokalleri ve tüm şarkılarında varlığı hissedilen Balkan ezgileriyle tüm Avrupa'da tanınıyor. Özellikle Eurovision şarkı yarışmasında üst üste edindiği başarılarla çok özel ses rengini daha geniş kitlelere tanıtan sanatçı, 80.000'i aşkın seyircinin katıldığı konserleriyle Balkanların starı olduğunu ispatladı.

PSM'den Balkanlara doğru müzik dolu bir yola çıkmaya hazırlanın.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Zorlu Center PSM Ana Tiyatro
İstanbul / Beşiktaş
Barbaros Blv.
Etkinlik Konuları