YTÜ Uzaktan Eğitim Genel İngilizce

Eğitim / Yabancı Dil

20 Ekim 2012, Cumartesi - 31 Mart 2013, Pazar

Ücretli

Etkinlik Detayları

İşleyiş

 • Ağustos - Eylül aylarında programa kayıt alınmaktadır.
 • Kayıtlar tamamlandıktan sonra her yıl düzenlenen akademik takvim doğrultusunda dersler verilmeye başlanmaktadır.
 • Kayıtlar tamamlandıktan sonra her bir katılımcının e-posta adreslerine sisteme girebilmeleri için kullanıcı adı ve şifre gönderilmektedir.
 • Kullanıcı adı ve şifrelerin gönderilmesinden ve programın başlamasından sonraki ilk haftasonu program öğretim üyeleriyle ve katılımcıların kendi aralarında tanışması için internet ortamında ilk senkron (sanal sınıf) dersler yapılmaktadır.
 • Programdaki dersler İnternet üzerinden verilmektedir. Bu süre içerisinde, İnternet teknolojilerinin özelliklerinden faydalanarak katılımcılarla iletişimler sağlanmaktadır. (Örnek: Her bir derste sohbet (chat) oturumları ve tartışma grupları aktif olarak kullanılmaktadır)
 • Dersler senkron ve asenkron olarak işlenmektedir.
 • Sistem üzerinden her türlü döküman paylaşımı sayesinde katılımcılara çalışmaları gereken içerikler gerek video, gerek pdf, word, ses dosyaları ve power point olarak verilecektir.
 • Haftada en az 2 saat olmak koşulu ile canlı sınıf ile ders işlenmektedir. Dersi kaçıran katılımcılar için her ders video olarak sisteme yüklenecektir.
 • Canlı sınıfların günleri ve ders saatleri akşam 19:00 ile 24:00 arası olmak kaydı ile katılımcılar tarafından ortak görüş ile belirlenecektir.
 • Verilen her çalışmada bilinmeyen kelimelerin türkçe karşılıkları belirtilecektir.
 • Programın yüzyüze dersleri ve sınavlarının tamamlanmasından sonra başarılı olan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Kurs İçeriği: Kursumuz uzaktan eğitim şeklinde verilecek olup web tabanlıdır.  Toplam 3 seviyeden oluşan genel İngilizce kursumuzda hedef kursiyeri başlangıç düzeyinden ileri düzeye getirmektir. Elementary seviyesinin ilk haftasından itibaren dilbilgisinin bu ilk haftadan itibaren seviyeye göre metin çözümlemeleri yapılacak ve dinleme ile desteklenecektir. Advanced seviye olan ileri düzeyde, ileri seviye dinleme, okuma ve yazma çalışmaları yapılacaktır. Bu seviye aynı zamanda TOEFL, KPDS VE ÜDS gibi üst düzey sınavlara hazırlık niteliğindedir.  Haftada 2 saat belirlenen saatlerde internet üzerinden sanal sınıf ders anlatımları gerçekleştirelecektir.

Eğitim İçeriği: Elementary, Intermediate, Advanced

Eğitim Süresi: 24 Hafta

Eğitim Ücreti:

- Programın peşin ücreti 1.500 TL (  KDV Dahil)
- Üniversite öğrencileri, Yıldız Teknik Üniversitesi mezun ve personelleri için peşin ücreti   1.200 TL  (  KDV Dahil)
- Programın vadeli ücreti 1.888TL (  KDV Dahil)
- Üniversite öğrencileri, Yıldız Teknik Üniversitesi mezun ve personelleri için vadeli ücreti   1.400 TL  (  KDV Dahil)
- Vadeli rakam üzerinden kredi kartlarına 10 taksit imkanı sağlanmaktadır.

 
Bu etkinliğin süresi geçmiş
Etkinlik Konuları