Yaşam Koçluğu Eğitimi

Eğitim / Kişisel Gelişim

25 Şubat 2019, Pazartesi - 22 Mart 2019, Cuma

19:00 - 22:00

Ücretli

02129630865

info@nailturunc.com.tr

Facebook

Twitter

Katılım Formu

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Koçluk eğitimlerinde kişilerin kendi öz iradelerinin farkına varması, kaynaklarını iyi bir şekilde kullanabilmesi ve içindeki gücün farkına varması amaçlanmaktadır. Eğitimler grup dâhilinde alınabildiği gibi birebir eğitim şeklinde de uygulanabilmektedir. Koçluk eğitimi iki aşama olarak alınabilmektedir. Birincisi temel koçluk becerileri olarak kendi hayatındaki farkındalığı yakalamak, hayat standardını yükseltmek ve hayatına konfor katmak olarak temel konuları içeren koçluk mesleğine genel bir bakış açısı kazandıran temel bir eğitim modülüdür. İkincisi ise temel koçluk eğitimini almış olan kişi uzmanlaşmak istediği bir alanı seçerek o alana yönelik sertifika programına dâhil olabilmekte ve uzman bir ”Koç” olabilmektedir. Bu eğitimler ”Yaşam Koçu”, ”İlişki Koçu”, ”Aile Koçu”, ”Satış Koçu” ve ”Öğrenci Koçu” sertifika programlarından oluşmaktadır. Temel koçluk eğitimini almış olan kişi genel olarak seans yapabilir ve kendisine gelen danışanlarına koçluk edebilmektedir.

Koçluk Eğitimi İçeriği;

• Koçluk hizmeti hakkında
Koçluk mesleği nereden gelmektedir ?(Tarihçe)
Günümüzde insanlar neden bir koça ihtiyaç duyarlar?
• Koçluk nedir ve ne değildir?
Koçluk süreci nasıl başlar,
Koç ile terapist arasındaki farklar,
Koçluk ile danışmanlık arasındaki farklar,
• Koçluğun psikoloji ile bağlantılı olduğu noktalar var mıdır?
Koçluk psikoloji ile kısmen bağlantılıdır. Bununla birlikte bir koç psikolog değildir. Kullandığı teknikler itibari ile aslında koçluk tam bir iletişim uzmanıdır. Zaten kişilerin hayatlarında yaşadıkları olumsuz durumların en başında iletişimden kaynaklı sorunlar yatmaktadır.

Kimler Koçluk Eğitimi Alabilir

Hayatındaki farkındalığı yakalamak, hayat konforunu yükseltmek ve hayata pozitif bir bakış açısı ile bakmak isteyen herkes koçluk eğitimi alabilir.

Koçluk süreci genel hatları ile incelendikten sonra bölüm bölüm egzersizler yapılarak her bölüm kendi içinde derinlemesine incelenir. Her bölüm için uygulamalar yapılır ve katılımcıların tam yetkinlik kazandırılması sağlanır.

Eğitimin son gününde canlandırma ve oyunculuk teknikleri kullanılarak katılımcıların koçluk sürecini tam olarak kavramaları sağlanır.

Eğitim Süresi: 64 saat uygulamalı eğitim sonrasında yapılacak sınıf içi uygulamada başarılı olanlara sertifikaları takdim edilecektir. Eğitim sonunda yapılacak değerlendirmede eksikleri olan bireyler için ücretsiz mentörlük yapılarak sürece hazır olmaları sağlanacaktır.

EĞİTİM PROGRAMI GENEL BİLGİLER

Eğitmen Hakkında genel Bilgi;

1984 doğumlu Nail Turunç ICF –PCC ünvanlı –NLP Uzmanı ve aynı zamanda Hipnoz uzmanı olarak bireysel ve kurumsal alanda hizmet vermek için kendi adını da taşıyan Nail Turunç Eğitim Danışmanlık ve Koçluk şirketini kurmuştur. Bugüne kadar yaptığı 1500’ün üzerinde birebir seans çalışmaları ile hayatında değişim yapmak, kariyer hedefi belirlemek ve daha konforlu yaşam sürmek isteyen bireylere rehberlik etmiştir.

Kurumsal alanda aldığı eğitimler ve deneyimleri ile de bireysel ve kurumsal alanda da eğitim ve danışmanlık çalışmaları yürütmektedir.
Profesyonel işhayatına aile mesleği de olan turizm ile başladı. Turizm lisesinden mezun olduktan sonra Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda Ön lisans eğitimini ve ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden 2007 yılında mezun oldu. Aynı yıllarda tiyatro ile yakından ilgilenerek birçok tv ve tiyatro çalışmalarında eğitim ve eğitim amaçlı farklı projelerde rol aldı. Eğitim hayatı ile başladığı turizm sektöründeki kariyerinde, satış müdürlüğü, operasyon müdürlüğü ve genel müdürlük görevlerinde bulundu. Bununla birlikte içindeki öğrenme aşkı onu hep yeni bilgileri öğrenmeye ve sürekli gelişim dünyası içinde var olmaya sevk etti. Hala yetemediğini düşünerek aldığı sayısız bireysel eğitimlerin yanı sıra otelcilik alanındaki eğitimlerden sonra ileri boyutta çalışmalar yapmak için sırasıyla Professional Certified Coach, NLP Master Practitioner, Quantum Practitioner, Professional Trainer’sTraining ve Hypnosis Practitioner eğitimlerini aldı. Artık hayatının farklı bir amacı oluşmuş ve bu doğrultuda yaşamını devam ettirmesi gerektiğine inandı. Ve öylede oldu. Turizmde ki kariyerine farklı bir ivme kazandırarak danışmanlık süreçlerine başladı. Bireysel ve kurumsal alanda profesyonel koçluk hizmetlerine önce EnplusAkademi ve ardından ‘’Yeni Bir Sen Ol’’ konsepti ile devam ettirdi. Grup derslerinin yanı sıra birebir seans ve eğitim faaliyetleri de yürütmektedir. Bireysel çalışmalarını Brussels Capital University sürekli eğitim merkezi ile birlikte yürütmekte ve katılımcılarına üniversite onaylı sertifika sunmaktadır.

Bu Eğitim, Brussels Capital University Sürekli Eğitim Merkezi ve Nail Turunç Eğitim Danışmanlık ve Koçluk Merkezi tarafından düzenlenmektedir.
Program Adı: Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifika Programı
Program Ünvanı: Profesyonel Yaşam Koçu
Eğitim Türü: Uygulamalı Örgün Eğitim(Senkron)

Gün/ Saat              :Pazartesi – Salı – Çarşamba – Perşembe – Cuma (19:00 – 22:00 arasında)

Başlangıç ve Bitiş Tarihi:25 Şubat Pazartesi  ile 22 Mart Cuma günü biter ve 24 Mart Pazar Günü uygulamalı workshop ve sertifika takdimi

SERTİFİKA HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Sertifika Veren Kurum: Brussels Capital University-Continuing Education Research Center (BCUNI_SEM) ve Nail Turunç Eğitim Danışmanlık ve Koçluk Merkezi
Sertifika Türü: Uzmanlık Sertifikası
Sertifika Dili: İngilizce+Türkçe
Sertifika Geçerlilik Süresi: Ömür boyu
Sertifika Kapsamı: Uluslararası

BAŞVURU TARİHLERİ HAKKINDA BİLGİLER
Son Başvuru Tarihi: 24 Şubat 2019
Eğitim Tarihleri: 25 Şubat Başlar hafta içi her gün 19:00-22:00 arası
Eğitim Süresi: 64 saatlik Sertifika Verilecektir.

EĞİTİM HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Katılım Ön Koşulu: En Az Lise Mezunu Olmak.
Eğitime Ulaşım: Hafta İçi Her Akşam 19:00-22:00 arası (Senkron)
Sertifika Sınav Durumu: Var
Sınav Uygulama Şekli: Uygulamalı Sınav
Sertifika Sınav Türü: Uygulamalı
Gönderilecek Belgeler:  Profesyonel Yaşam Koçu Sertifikası

ÜCRET VE ÖDEME HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Eğitim Ücreti: 1500 TL (20 günlük örgün Eğitim ve 2 sertifika dahildir)
Ödeme Seçenekleri: Nakit / Havale / EFT / Bankamatik / Kredi Kartı (Taksit imkanı)

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Kamara Office Şişli
İstanbul / Şişli / ŞİŞLİ
Merkez Mahallesi, Hasat Sk. No:52, 34381 Şişli/İstanbul
Etkinlik Konuları
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ