Wisdom of Crowds Konseri

Konser / Rock

12 Aralık 2013, Perşembe

21:00 - 23:30

Ücretli

Etkinlik Detayları

Katatonia'nın vokalisti Jonas Renkse ile The Pineapple Thief'in beyni Bruce Soord, Easternbull Entertainment tarafından düzenlenen konserde, yeni projeleri Wisdom of Crowds ile 12 Aralık gecesi Jolly Joker İstanbul'da... 

Kulaklarımız bu isme henüz aşina olmasa da Wisdom Of Crowds kadrosundaki isimleri saymaya başladığımızda etkilenmemek elde değil. Porcupine Tree, Radiohead, Sigur Ros, Pink Floyd ve Muse gibi gruplarla karşılaştırılan, 7 albümlü progresif rock grubu Pineapple Thief’in lideri Bruce Soord ile melankolik rock müziğinin en önemli gruplarından Katatonia’nın vokalisti Jonas Renkse Wisdom Of Crowds’un bel kemiğini oluşturuyor. 

Sürekli turlayan ve albüm yayınlayan iki büyük grubun esas adamları imkansız gibi görünse de vakit yaratıp müzik dünyasında büyük beğeni ile karşılanan ilk Wisdom Of Crowds albümünü 3 Haziran 2013’te yayınladılar. İngiliz Metal Hammer dergisinin “Dinlerken ağzınız açık kalacak” diyerek 10 üstünden 9 verdiği albümün ilk (ve belki de tek) turnesi ise Aralık ayında gerçekleşecek.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Jolly Joker İstanbul
İstanbul / Beyoğlu / TARLABAŞI
Balo Sokak, Hüseyinağa Mahallesi
Etkinlik Konuları