Üniversite Sanayi İşbirliği

Webiner / Mühendislik

19 Aralık 2013, Perşembe

20:00 - 21:00

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Türkiye’ nin En Güncel Endüstri Mühendisleri Platformu Endüstri Mühendisliğim Canlı Yayınlar ile evlerinize ve telefonlarınıza geliyor. Belirli aralıklarla gerçekleşecek canlı yayın etkinlikleri ile Endüstri Mühendisliğini ilgilendiren konuları konuşacağız ve Twitter’ dan Sorularınızı alacağız.

Bu haftaki konuğumuz Sn. İlker Murat AR hocamız. Kendisi ile çok güncel ve üniversite eğitimi için önemli bir konuyu konuşacağız. Üniversite Sanayi İş Birliği üzerine güzel bir sohbet gerçekleştireceğiz.

Canlı Yayınımızı Nasıl İzleyebilirsiniz?
http://endustrimuhendisligim.com/universite-sanayi-isbirligi adresinden yayınımızı izleyebilirsiniz.

Canlı Yayın için sadece bilgisayarınızda olmanıza gerek yok. Youtube Hangout teknolojisiyle gerçekleştireceğimiz etkinlik esnasında yukarıdaki adrese Android-iOS cihazlarınızdan tıklayarak da yayını izleyebilirsiniz. Youtube’ da bizi takip etmeniz durumunda Youtube anasayfanızda da canlı yayınımız çıkacaktır:

http://www.youtube.com/user/endustrimuh

Konuşulacak Konular

->Ülkemizde Üniversite Sanayi İşbirliğinin Daha Etkin Sürdürülebilmesi İçin Yasal Düzenlemelere İhtiyaç var mıdır? Varsa hangi alanlarda yasal düzenlemeler gereklidir?
->Bu işi hangi kurum koordine etmeli ve yürütme yapısı nasıl olmalıdır?
->Bu çalışmaların Avrupa ve Yurtdışındaki Örnekleri Nasıl?
->Türkiye’ de staj bu işin bir parçası olarak olayın neresinde duruyor. Stajlar nasıl olmalı? Neden defter doldurmak olarak kalıyor
->Tez seçimi ve Ders Programları sanayi işbirliği ile beraber gerçekleştirilebilir mi?

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Etkinlik Konuları