ÜCRETSİZ Hipnoterapi Tanıtım Semineri

Seminer / Psikoloji

16 Ocak 2020, Perşembe

19:00 - 20:00

Ücretsiz

0 553 289 99 12

Etkinlik Detayları

ÜCRETSİZ Hipnoterapi Tanıtım Semineri
Uzm.Psikolog Musa İbrahim Övgün

TARİH: 16 Ocak 2020
19:00 - 20:00

YER: Hayatölyesi
İletişim: 0553 289 9912
Karşıyaka Çarşı Akbank Sk.


Bu seminerin amacı katılanları hipnoterapi konusunda en basit düzeyde bilgilendirmektir. Hipnoterapi, psikoterapinin hipnoz altında yapılmasıdır. Tabi ki bu basit tanım biraz daha açılmaya muhtaçtır. Hipnoz ve psikoterapi olarak iki bileşen söz konusudur. Hem hipnoz hem de psikoterapi ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan uygulama alanlarıdır. Ve ikisinin birleşimi çok daha az bilinen bir konudur.
Uzun yıllar “hipnoz” sadece ülkemizde değil dünya da temkinle karşılanmış bir alan olmuştur. Sanırım bunda durumun adlandırılması büyük bir tol oynamıştır. Hypnos (Hipnoz), Yunan mitolojisinde “uyku tanrısı” olarak bilinmektedir ve daha da önemlisi Thanatos (Ölüm) tanrısı da kardeşidir. Sadece bu isimlendirme bile yeteri kadar korku verici olmuştur. Ama artık bilmekteyiz ki hipnozun uykuyla bir alakası yoktur.
Psikoterapi de ülkemiz için kısmen yani sayılabilecek bir alandır. En basit anlamıyla ruhsal sorunların bir uzman eşliğiyle çözüme kavuşturulması olarak tanımlanabilir. Terapide upkortikal bir eti süreci yaratılarak kişinin ruhsal sağlığına kavuşması amaçlanmaktadır.
Ancak son uygulamalar göstermiştir ki psikoterapide hipnozun kullanılması danışanın ruh sağlığına çok daha hızlı kavuşmasını sağlamaktadır. Artık dünyada modern Hipnoterapide direk telkin yöntemleri çoktan terkedilmiştir. Kullanılan bu yeni tekniklerle çözümlere çok daha hızlı ve kalıcı bir şekilde ulaşılabilmektedir. Ülkemizde ise bu teknikler çok az bilinmekte ve yeni yeni uygulanmaya başlamıştır.
Katılımcılara hipnozun psikoterapide kullanımı hakkında bilgi verilecektir. Modern hipnoterapi teknikleri kısaca anlatılacak ve sorular yanıtlanacaktır. Katılımcılara alan tanıtılacaktır. Katılım hem kendi sorunlarına çözüm arayan danışanlara hem de onlara destek olmaya çalışan sağaltımcılara açıktır.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Hayatölyesi
İzmir / Karşiyaka
Tuna Mh. Salah Birsel Sk. No: 35B K: 4 D: 4 (Akbank Sk.) Karşıyaka - İzmir