Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi

Kongre / Enerji ve Çevre

3 Şubat 2014, Pazartesi - 5 Şubat 2014, Çarşamba

09:00 - 12:30

Ücretli

Etkinlik Detayları

Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi, Akdeniz Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bitki Koruma Bölümü ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nün ev sahipliğinde, Türkiye Biyolojik Mücadele Derneği, Türkiye Entomoloji Derneği, Türkiye Fitopatoloji Derneği ve Türkiye Herboloji Derneğinin destekleriyle 3-5 Şubat 2014 tarihlerinde Antalya'da yapılacaktır.

Kongrede ülkemizde yetiştirilen tarımsal ürünlerde ekonomik düzeyde kayıplara neden olan zararlı, hastalık ve yabancı ot konularında çalışan tüm paydaşları bir araya getirerek bitki koruma alanındaki çalışmaların paylaşılması amaçlanmıştır.

Kongrede, bitkisel üretimde sorun olan zararlılar, hastalık etmenleri ve yabancı otlar konularında yapılmış bilimsel nitelikli araştırmalar değerlendirilecektir. Yapılan çalışmalar sözlü veya poster bildiriler olarak sunulabilecektir. Sunuların seçimi ve değerlendirilmesi Kongre Bilim Kurulları tarafından gerçekleştirilecektir.

Kongrede bildiriler dört bölüm altında sunulacaktır: 
1. Biyolojik mücadele, 
2. Bitki zararlıları ve mücadeleleri, 
3. Bitki hastalıkları ve mücadeleleri, 
4. Yabancı otlar, parazit bitkiler ve mücadeleleri.

Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi, aynı zamanda X. Biyolojik Mücadele, IX. Entomoloji, XIV. Fitopatoloji ve VIII. Herboloji Kongreleri niteliğindedir. Bu kongrede de, Bitki Koruma Kongrelerinin bilimsel düzeyinin korunması yanında, siz katılımcıların sosyal beklentilerinin de karşılanması amacıyla yeşilin değişik tonlarını ve denizin sesini içinde bulunduran 5 yıldızlı Hotel Akka Antedon'da yapılacaktır.

Kongre düzenleme kurulu adına sizleri Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi'ne davet etmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayım. Kongreye katılımlarınızın ülke tarımına ve bitki koruma alanındaki çalışmalara güç vereceği inancıyla saygılar sunarım.

Kongre Düzenleme Kurulu Adına,
Prof. Dr. Hüseyin GÖÇMEN

Genel Bilgiler

Bildiri Özetleri
Bildiri özetlerinizi 16 Eylül 2013 tarihine kadar, sadece internet aracılığıyla web sitemizdeki yönlerdirmeler doğrultusunda gönderebilirsiniz.

Yaka Kartı 
Kayıt ve danışma masalarından kayıt işlemlerini tamamlayan konuklarımıza verilecek olan yaka kartlarını toplantı süresince güvenlik açısından mutlaka takılması gerekmektedir.

Toplantı Kiti 
Kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılara kayıt masalarından verilecektir.

Katılım Sertifikası 
Toplantının kapanış günü kayıt masalarından verilecektir. Toplantıda erken ayrılacak konuklarımızın katılım belgelerinin hazırlanması için kayıt ve danışma masalarındaki görevlilere önceden haber vermeleri gerekmektedir.

Davet Mektubu 
Kayıt işlemini yaptırmış tüm katılımcılara talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcının kurumundan izin almasına yardımcı olmak amacını taşımaktadır.

Sunumlar / Teknik Destek Birimi 
Sunumlarınız sırasında zorluk yaşamamanız için CD ve taşınabilir bellek cihazlarınızı Windows Office altında çalışan programlarda hazırlamanız ve yedeklerini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sunumunuzdan önce mutlaka slayt, CD ve taşınabilir bellek cihazlarınızı herhangi bir aksaklık yaşanmaması için teknik destek biriminde kontrol etmeniz rica olunur.

İptal Koşulları 
Yapılan konaklama ve kayıt rezervasyonlarının iptalleri için Organizasyon Sekreteryası'na yazılı olarak başvurulması gerekmektedir. Tüm rezervasyonların 1 Kasım 2013 tarihine kadar iptali durumunda P 'si iade edilecek olup, 1 Kasım 2013 tarihinden sonraki iptallerde kayıt ve konaklama ücretlerinin iadesi hiçbir şekilde yapılmayacaktır.

Önemli Hatırlatma 
Başvuru formu ve banka dekontu gönderilmeden yapılan ödemeler açıklayıcı olmayacağı için kayıt ve otel başvurunuz geçersiz sayılabilir. Kayıt ve Konaklama durumunuzu mutlaka Organizasyon Sekreteryası'dan kontrol ediniz.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Akka Antedon Hotel
Antalya / Kemer / KEMER
Beldibi 1 Mevkii
Etkinlik Konuları