Tatlı Rüyalar

Etkinlik Detayları

Usta Oyuncu Toygun Ateş Çocuklar İçin Sahnede 

KUKLALARLA MASALSI BİR MACERAYA TANIK OLUN…

Fabrika Sanat harika bir kukla gösterisiyle 13 Kasımda KKM Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi'nde olacak. Tatlı Rüyalar. Oyunda usta oyuncu Toygun Ateş çocuklarımız için sahne alıyor. Ona yıllarını tiyatroya vermiş deneyimli oyuncular eşlik ediyor.

İnan Ambarkütük’ün anonim bir Alman masalından sahneye uyarladığı ve yönettiği “Tatlı Rüyalar” oyununun konusu şöyle: Uyku Ülkesinin padişahı Sultan Horhor, kötü rüyalar gördüğünden uyumaktan korkan biricik kızı Uykucuk Sultan’ın derdine derman bulmak için, Kaf Dağı’na kadar gitmeye kararlıdır. Efsanevi Kaf Dağı’nda aradığı yine efsanevi bir masal kahramanı olan Kabus Yiyendir. Sultan Horhor bir padişahtır, fakat daha da önemlisi bir babadır. Kızı için çıktığı tehlikeli yolculukta birbirinden ilginç ve eğlenceli karakterle karşılaşır. 

Oyun kuklalarla sahneleniyor. Uyku Ülkesi tamamen yastıklardan oluşan ve sürprizlerle dolu bir dekorla tasvir ediliyor.  Birbiri ardına çocukların karşısına çıkan yirmiye yakın kukla, oyunu baştan sona heyecan ve merakla izletiyor. Oyuncular kuklalarla oynarken kendilerini saklamak için uğraşmıyorlar. Onlar  aynı çocukların oyuncak bebekleriyle veya arabalarıyla oynadığı gibi birbirinden güzel kuklalarla oynuyorlar. Oyun bu şekliyle çocukların dünyasına bir adım daha yaklaşıyor.

Hikayesi ve prodüksiyonuyla göz dolduran Tatlı Rüyalar kaçırılmaması gereken bir yapım. Büyüklere ve miniklere birlikte keyifli bir hafta sonuna başlamaları için iyi bir fırsat sunuyor. Biletler Biletix’te...

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Kozyatağı Kültür Merkezi (KOZZY AVM)
İstanbul / Kadıköy / KOZYATAĞI
Bayar Cad. Buket Sok. No:20/1
Etkinlik Konuları