SMİT Summit (Sosyal Medyada İletişim Tasarımı Zirvesi)

Zirve / Medya ve İletişim

19 Mart 2013, Salı

09:00 - 18:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

SMİT Summit, "Sosyal Medya İletişim Tasarımı Zirvesi"dir. SMİT Summit konu olarak sosyal medya dünyasını ve bununla birlikte ajansları ve sektör liderlerini biraraya getiren bir etkinliktir. 2012'de ilk kez hayata geçirilen bu zirve Türkiye'nin prestijli bir sosyal medya organizasyonudur. Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde 13 Nisan 2012’de  ilk kez 450 katılımcı, internet üzerinden 750 takipçi ve 9 konuşmacıyı bir araya getirmiştir. Organizasyonun asıl amacı; katılımcılara sadece günübirlik bir değer katmak yerine geleceğe yönelik sağlam temeller atacak fikirler aşılamayı öncelik haline getirmektir.

Teknoloji ve hızla değişen inovayon atmosferinde üniversite öğrencilerinin sosyal medya dünyasından soyutlanması yerine bu dünyanın içinde rol alması çok önemlidir. Sektör liderlerinin, ajans liderlerinin, fenomenlerin ve sosyal medya çizgisini şekillendiren isimlerin geçen yıl katıldığı etkinlik büyük yankı uyandırdı. Eskişehir ve şehir dışından birçok üniversite öğrencilerinin katılım gösterdiği zirve bir gelenek haline geldi. 19 Mart 2013 tarihinde çıtasını yükselten bu dev organizasyon yine adını duyurmayı hedefliyor. Uluslararası bir boyutta SMİT Summit ismini duyuran etkinliğe katılacak olan yabancı konuşmacılar ise damgasını vuracağa benziyor.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Atatürk Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlik sırasında canlı yayın olanağı da sunulacaktır. Online olarak ulaşılabilecek bu hizmet fiziksel olarak katılamayan katılımcılar için fırsat özelliği göstermektedir. 2012'de yapılan bu etkinliği canlı yayın üzerinden 700 kişi takip etmiştir ayrıca etkinlik sırasında Twitter'da trend topic listesine girerek yoğun ilgi görmüştür.

Sosyal Medya Kulübü ve Anadolu Üniversitesi iletişim Bilimleri Fakültesinin işbirliğinde yürütülen bu etkinlik değer katma esasına göre hareket ediyor. Bunu da yaparken sektörün en soyut örnekleriyle katılımcıları buluşturuyor. Ve katılımcılar için fırsatların doğmasına uygun ortam yaratıyor.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Anadolu Üniversitesi | Atatürk Kültür Merkezi
Eskişehir / Tepebaşi
Yunus Emre Kampüsü, Tepebaşı
Etkinlik Konuları