Şifa Sanatlari Qi Gong Meditasyon Çin Astrolojisi

Eğitim / Kişisel Gelişim

10 Haziran 2018, Pazar

12:00 - 19:00

Ücretli

Etkinlik Detayları

https://www.facebook.com/events/442552182881744/?active_tab=about

Eğitimcilerimiz ;Burcu Erim Dural , Aziz Azad Dural

10 Haziran 2018 (Pzr)
Saat 12:00 - 19:00
Hayat Atölyesi
İletişim: 0553 2899912
Karşıyaka / İzmir
( Lütfen önceden arayarak kaydınızı yaptırın.Katılım sınırlı sayıda olacaktır.)

BAZİ VE ÇİN ASTROLOJİSİ

BaZi, kişisel doğum verilerinizin planını analiz ederek Yaşam Potansiyelinizi ortaya çıkarmaya yardımcı olabilecek benzersiz bir sistemdir.
Sekiz Karakterler veya Kaderin 4 Sütunları olarak da bilinen BaZi, kader analizi için kullanılan eski Çin Astrolojisidir. 4 Sütun doğum yılı, ay, gün ve saatten oluşur. Her “sütun” iki , dolayısıyla 8 Karakterden oluşur.
BaZi aslında kozmik planınızdır. Burçların analizleri gibi, ancak kim olduğunuza ve yaşamınızda neyi sürdüreceğinize ilişkin çok daha derinlemesine bilgi verir.
BaZi ayrıca, büyük ölçüde Çin beş elementine ve yin-yang’ın kendi varyasyonlarına dayanan sofistike bir Çinli analiz sanatı olarak düşünülür. Dünyadaki her şey beş temel bileşenden oluşur: Ahşap, Ateş, Toprak, Metal ve Su. Bunlar Beş Element olarak da adlandırılır. Ve doğanın üyeleri olarak bedenlerimiz ve kaderlerimiz de bu beş şeyden oluşur.
Yapıyı, uyumluluğu, çatışmaları, kombinasyonları ve ilişkileri analiz ederek doğanız ve özellikleriniz hakkında daha fazla şey öğrenebilirsiniz. Size hayatınızın her alanına daha derin bilgiler sunar. Şans dönemleri, ilişkileriniz,kariyer, aşk,para döngüleri, ruh eşiniz ve alacağınız karar,özel günler için uğurlu dönemlerinizi öğrenebileceğiniz bir sistemdir

QI GONG

Köklerinin 5000 yıl öncesine dayandığına inanılan Qi-Gong, diğer ifadeleriyle Chi-Kung ya da Qi-Gong, geleneksel Çin tıbbında, yaşam enerjisi diye de tanımlayabileceğimiz “qi” enerjisinin dengeli ve düzenli bir şekilde bedende akmasını sağlayacak çalışmalara verilen genel addır. Başka bir deyişle Qi-Gong, belirli fiziksel duruşlar ve beden hareketlerini etkin nefes teknikleri kullanarak bedenin enerji dengesini düzenleyen Çin tıbbının ve savaş sanatlarının bir parçasıdır.
Bazen Taocu Yoga diye de bilinen Qi-Gong, kişinin enerjisini artırmayı, zihni sakinleştirmeyi, bedene odaklanmayı, negatif enerjileri atıp bedeni pozitif “Qi” ya da yaşam gücüyle doldurmayı hedefleyen bir içsel sanattır. Tai-Chi ve Kung-Fu (Gong-Fu) gibi savaş sanatlarının en temel uygulamalarından birisi olarak kabul edilen Qi-Gong, sağlıklı bir yaşam için kullanılan bir “iç simya uygulamaları” olarak da bilinmektedir.
Qi Gong’un etkin olması için tek bir form uygulanmaya başlandığında en az 25 dak. çalışılmasıdır. Öğrenilen sistem içindeki çalışmaların da günde iki kez yirmişer dakikadan birer saate kadar ve her gün tekrarlanması önerilir. Bu süreç ekstradan hızlandırılamaz; bir Çin atasözünün dediği gibi: Çam ağacını zorla büyütemezsiniz. Qi’yi hissetmiyorsanız farklı Qi Gong yöntemlerini birleştirmenin yararı değil zararı olur, Qi dağılır. Modern Qi Gong da bu yüzden tehlikelidir, sağdan soldan toplanan teknikler 10 yıl çalışılsa bile amaca götürmeyebilir. Qi türlü türlüdür; ve kaybedilen her Qi’nin bir geri dolum süresi vardır: boşalma (erkeklerde) ve ayhali (kadınlarda) sırasında kaybedilen Qi 30 günde geri kazanılırken, kimi türler 4 yılda, kimileri iki saatte geri kazanılır.
Çin tibbi ve evren bilimine göre, her canlının bedeninde bulunan “Qi” enerjisi bedende, kendine has kanallar içinde, dengeli ve düzenli bir şekilde akar. Bu akış durduğu zaman canlı ölür. Kanallardaki tıkanmalar ve kirlenmeler sebebiyle akış yavaşlayabilir de. Çin düşüncesine göre hastalıklar bedendeki “qi” akışının veya dengesinin bozulmuş olmasından kaynaklanır. Tıkanıklıkların temizlenmesi ve “qi” akışı dengelenmesiyle canlı tekrar sağlığına kavuşur. Unutulmaması gereken en önemli husus “qi”nin zihin tarafından yönlendirilebilir olduğudur.
Qi Gong egzersizlerinin iskelet sistemi, kas tendon, sinir sistemi, dolaşım sistemi, uyku, beden ısısı, kan akışkanlığı, lenf ve hormonal sistem, cinsel enerjiler, boşaltım, sindirim sistemleri ve astım hastalıkları üzerinde etkili olduğu bilinmektedir.

Qi Gong Egzersizlerimiz:
Yi Jin Jing – Kas Tendon Değişim Klasiği
Xing Shen Zhuang Fa
Xing Gong Taiji Ba Gua
Dao In

MEDİTASYON

Özgürlük, yaratıcılık, zekâ, farkındalık, Uyanıklık, anlayış, keyif, sessizlik, huzur, gevşeme, kendini bilme ve bulma hali… Kendimize verebileceğimiz en güzel yaşam armağanı… Sonsuzluk’a ilk adımdır. İkiliğin yok olduğu ilk hal. Sıfır noktasının yakalandığı an, bizim bu çalışmamızın başlangıcıdır. Ve de sonu.
Başladığımız yerde bitiriyor olacağız. Düzenli meditasyonlar,
Görünüşünüzün hoş, sakin ve ışıl ışıl olmasına, Herkes tarafından sevilir ve fark edilir duruma gelmenize, Artık kendi problemlerinizi gözlemlemeye başlamanıza, Korkularınızın, öfkelerinizin, sabırsızlıklarınızın azalmasına, Sakin, dingin ve huzurlu olmanıza, Özgürlüğünüzü ve yaratıcılığınızı fark etmenize, Zihninizin sakinleşmesi ve karmaşık durumlardan uzak kalmanıza, Hatalı düşünce ve davranışlardan uzaklaşmanıza, Var olan yeteneklerinizin ortaya çıkmasına, Hayata daha büyük bir pencereden bakmanıza, Artık anlam aramamanıza, anlam bulabilmenize, Mutlu, keyifli, huzurlu ve güler yüzlü olmanıza, yardımcı olur.
Kendimize verebileceğimiz en güzel yaşam armağanı Sonsuzluk’a ilk adımdır. İkiliğin yok olduğu ilk hâldir. Bunun en güzel adımı ise meditasyondur. Bu çalışmada sizlerle boşluk’a adım atıyor olacağız. Her defasında deneyimlerimiz bize unuttuğumuz mutluluğu yeniden bulmamıza yardımcı olacak. En önemlisi o mutluluğun bizden hiç de uzak olmadığını deneyimleme fırsatı bulacağız.


**BURCU ERİM DURAL
Reiki Master/Teacher Meditasyon Eğitmeni Mentor Şifa Sanatları Uygulayıcısı

**AZİZ AZAD DURAL
Qi Gong EğitmeniLisanslı Spor MasörüMentorŞifa Sanatları Uygulayıcısı

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Hayatölyesi
İzmir / Karşiyaka
Tuna Mh. Salah Birsel Sk. No: 35B K: 4 D: 4 (Akbank Sk.) Karşıyaka - İzmir