Sevda Türküsev İle Söyleşi

Söyleşi / Siyaset-Politika

20 Haziran 2013, Perşembe

20:30 - 22:30

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Gelişim Platformu Haziran Ayı Medya Konuğu Sevda Türküsev

Etkinlik Konuları:

Keskin Kalemi ve Sert çıkışları ile gündeme gelen Sevda Hanım ile

  • Hayatı,
  • Kitapları ve Gündem
  • Akil İnsanlar Heyeti,
  • Marakaanne Projesi,
  • Toplum yapımız ve Muhafazakar Kesim,
  • Diziler ve Toplumdaki Etkisi
     

Başvuru yapan ilk 3 katılımcıya Sevda Türküsev'in kitabı hediye edilecektir. 

Gelişim platformuna aidat ödeyen asli üyelerimize ücretsizdir. 

Etkinlik Yeri: Gelişim Platformu Seminer Salonu

Seminer Tarihi: 20.06.2013  / 19:30 - 21:30

Konuşmacı:

Sevda TÜRKÜSEV

10 Haziran İstanbul doğumlu olup aslen Saray Bosna muhacirlerindendir. Boşnak bir ailenin üçüncü kızıdır.
18 yaşında tekstil sektöründe tasarımcı olarak çalışmaya başlamış ve sonra sırasıyla üretim, planlama ve diğerbölümlerde görev yapmıştır. Kariyerini en iyi biçimde şekillendirerek gerek iş gerekse sosyal hayatta kendini üst düzeyyönetici olarak bilgi beceri ve davranışlarıyla kabul ettirmiştir. Türkiye’de büyük şirketlerde genel müdürlük yapmıştır.
En son2004-2008 yıllarında Özbekistan Taşkent şehrinde büyük bir entegre tekstil fabrikasının genel müdürlüğünüyapmıştır. Yabancı bir ülke de bir kadın olarak böyle bir görevi yapmaktan dolayı kendini Türkiye’dekinden çok dahabaşarili görmektedir.
Sevda TÜRKÜSEV 19 yaşında evlendi ve bu evlikten bir erkek çocuğu oldu. Daha sonra 25 yaşında eşinden ayrılarak hayat mücadelesine oğluyla birlikte devam etti. Şimdi oğlu 22 yaşında. Sevda Türküsev’e en büyük başarısı sorulduğunda verdiği cevap “oğlum” olmaktadır.
Sevda TÜRKÜSEV’in hayatında ki en önemli iki erkekten biri oğlu Tayyar, diğeri babası Hüseyin TÜRKÜSEV’dir. Sevda TÜRKÜSEV bugünkü başarılarının tamamen babasından aldığı nasihatler ve ailesinden aldığı kültürden kaynaklandığını söylemeye çekinmemektedir.
Yazar hala kendisini ufak bir kız çocuğu olarak nitelendirmektedir. Ona göre, yaşlanmamak için ve hayat mücadelesinde ayakta kalmak için hep çocuk kalmak gerekiyor.  Etrafındakilere sürekli söylediği  “İnsan içindeki çocuğu öldürdüğü zaman ölür, o zaman yaşlanır ve zorluklar karşısında dayanamaz. İçinizdeki çocuk sizi hayat bağlar, ayakta tutar. İşte bu yüzden, aman sakın ha, içinizdeki çocuğu öldürmeyin.
Sloganı “Akıl fen ilimleriyle ilerler, Vicdan din ilimleriyle ilerler” olan yazar hakikatlerimizi incitmeyelim diyerek edindiği ilkelerle yoluna devam etmektedir… Yazar, birçok sosyal sorumluluk projesine destek verirken özellikle kadınlar ve çocuklar konusunda projelerin içinde yer almaktadır.
Sevda TÜRKÜSEV, toplumun yarısını oluşturan kadınlarımızın toplumun tamamını eğittiğini vurgulayarak iyi bir toplum için kadınlarımızın eğitiminin ne denli olduğunu ifade ederek bu konularda projeler üretmektedir…
“KADINIM OKUYORUM” Projesiyle “tahsil almamak kaderimiz olabilir ama kendimizi eğitmemek geliştirmemek kaderimiz değil” diyerek, kitap okuma alışkanlığını benimseterek kadınlarımıza kişisel gelişim- farkındalık- öz güven eğitimleri seminerleri vermektedir… Sosyal sorumluluk ve değerler eğitimi kapsamında çalışmalarına devam etmektedir…

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Gelişim Platformu
İstanbul / Beşiktaş / GAYRETTEPE
Esentepe Mahallesi Gazeteciler Sitesi Keskinkalem Sokak No: 31
Etkinlik Konuları