REİKİ SEANSLARI

Çalıştay / Kişisel Gelişim

5 Kasım 2019, Salı - 26 Kasım 2019, Salı

13:30 - 17:30

Ücretli

0 553 289 99 12

Etkinlik Detayları

REİKİ SEANSLARI
Aysu Bütünay
*** Seans Ücreti: 250.TL ***

TARİH: Her Salı
13:30-17:30

YER: Hayatölyesi
İletişim: 0553 289 9912
Karşıyaka-İzmir


REİKİ SEANSLARI
Reiki, Mikao Usui tarafından 1865 yılında, Kurama Dağı’nda 21 günlüğüne inzivaya çekildiğinde keşfettiği sisteme verilen isimdir. “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelen bu teknik eller yardımı ile kişiye uygulanmaktadır.
Reiki enerjisi, olumlu, şefkatli, nazik, sevgi dolu, güçlü bir enerjidir. Sınırsız ve sonsuzdur, tükenmez. Zarar vermez. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Güvenlidir. Kendi zekâsı vardır. Bütünün hayrına çalışır. Bu yüzden Reiki herkes için uygulanabilirdir.
Reiki, içimizdeki yaşam enerjisini evrensel enerjiyle uyumlar. Uyumlanma dengeyi, topraklanmayı ve anda kalma becerisi geliştirmeyi de beraberinde getirir. Duygusal, fiziksel ve zihinsel tüm katmanlarda çalışır. Fiziksel dönüşümün yanında manevi dönüşüm de sağlar.
Reiki, tıbbı tetkik, teşhis ve tedavi yöntemi olmamakla beraber modern tıbbın yanında yardımcı yöntem olarak uygulanabilirliği kanıtlanmıştır. Alternatif bir yöntem olarak Reiki’nin ağrı ve acıları hafiflettiği, iyileşme sürecini hızlandırdığı, yaşam enerjisini arttırdığı, uykusuzluk sorununa iyi geldiği ve kanser tedavisi sürecinde kullanılan ilaçların yan etkilerini hafiflettiği bilinmektedir.
Reiki, kozmik bilincin bütünsel sevgisi olduğu için, rahatsızlığın cinsi, sebebi veya derecesi ne olursa olsun, enerji gitmesi gereken yere, gitmesi gereken miktarda akarak kişiye yardımcı olmakla beraber seans sayısı ve sıklığı danışanın durumuna göre farklılık gösterir.
Reiki seansları ortalama 1 saat – 1 saat 30 dakika arası bir sürede gerçekleştirilir. Birebir yapılan seanslarda uygulama yapılacak olan kişi için rahat ve huzurlu bir ortam oluşturulur. Kişinin tercihine göre hafif ve rahatlatıcı bir müzik seans sırasında dinletilebilir. Uygulayıcı seans sırasında kişinin bedenindeki temel çakralara ve özel noktalara nazikçe ellerini koyarak Reiki enerjisini aktarır.
Seanslar sırasında seans uygulanan kişinin yaşayabileceği olası durumlar; unutmamak gerekir ki; Reiki tamamen pozitif ve yan etkisi olmayan bir enerjidir. Kesinlikle riski yoktur. .Herkesin algı düzeyi farklı olduğundan, seans sırasında kişilerin hissedeceği durumlar da farklılık gösterebilir. Bazımız seans anlarında hiçbir şey hissetmezken, bazımız ise enerjiyi hisseder. Hissedip hissetmeme durumu enerji seansını etkilemez, enerji verenin ve enerji alanın karşılıklı net niyetleri olduğu sürece Reiki kusursuz şekilde gerçekleşecektir. Enerjiyi hissedenlerin yaşayabileceği olası durumlar ise; sıcaklık a da soğukluk hissi, karıncalanma ya da kaşıntı hissi, aşırı uyku hali, vücudun herhangi bir yerinde ağırlık, baskı ya da basınç hissi, esneme, duygusal boşalım (ağlama, gülme), renkler ve vizyonlar görme, sesler duyma… gibi tecrübeler yaşanabilir.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Hayatölyesi
İzmir / Karşiyaka
Tuna Mh. Salah Birsel Sk. No: 35B K: 4 D: 4 (Akbank Sk.) Karşıyaka - İzmir