Producthon: Kodsuz Ürün Geliştirme Yarışması

Etkinlik Detayları

Dünyada ilk defa yapılacak kod gerektirmeden ürün geliştirme imkanı sunan yarışma Producthon başlıyor.

Producthon, Kodlama bilgisi gerekmeden ürün geliştirmeyi, ücretsiz ve kolay bir şekilde öğrenmenizi sağlayan, eğitimde edinilen bilgilerle ürün çıkarmanız için gerekli altyapı desteğini veren ve ortaya çıkan ürünlerle yarışabileceğiniz ve son aşamasında firmaların ihtiyaçlarını öğrenip, geliştirme yapabileceğiniz bir konsept etkinlik olarak Octopod & Endüstri Mühendisliğim Platformu tarafından duyuruldu.

Producthon Nedir? 

Producthon, Kodlama bilgisi gerekmeden ürün geliştirmeyi, ücretsiz ve kolay bir şekilde öğrenmenizi sağlayan, eğitimde edinilen bilgilerle ürün çıkarmanız için gerekli altyapı desteğini veren ve ortaya çıkan ürünlerle yarışabileceğiniz ve  son aşamasında firmaların ihtiyaçlarını öğrenip, geliştirme yapabileceğiniz bir konsept etkinliktir.

Neden Producthon?

Firmalar, neredeyse tüm iş süreçlerini yürütmek için yazılım geliştiriyor veya yazılım satın alıyor. Peki kodlama yapmadan ürün geliştirenler, ihtiyacı tespit eden çözüm önerisi olan asıl kullanıcılar olsa ? işletmler için dijital dönüşüm yolculuğunda yüksek verimlilik sağlar, zaman tasarrufu ve çeviklik açısından çok büyük bir imkan olurdu. Bu imkan artık var ve bizbunu yapabilecek kişilerin artmasını amaçlıyoruz

Producthon’a katılacak yarışmacıları nasıl bir süreç bekliyor?

Producthon genel anlamda 3 aşamadan oluşuyor. 3. Aşamaya dahil olmak için tüm aşamalarda yer almanız gerekiyor. İlk aşamada dijital bir süreç yarışmacıları bekliyor. Bu aşamada, Producthon.com üzerinden ön kayıt yapılıyor ve Ocak ayı itibariyle online eğitim sürecine dahil oluyorlar. Online eğitimi başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza, birer eğitim sertifikası veriyoruz. Online eğitimde öğrendiklerini başarıyla uygulayıp ortaya en iyi ürün çıkaran yarışmacıları ikinci aşama olan Producthon ana etkinliği (hackhaton) a çağırıyoruz. Burada 3 er kişilik ekiplerle arkadaşlarımız iki gün boyunca belirli konulara özel ürün geliştiriyor. En iyi ürünleri çıkaran arkadaşlara ödüller veriliyor.( Bu ödüllerin detayları ilerleyen tarihlerde sitemizde yayınlanacaktır. ) Üçüncü aşamada ise hali hazırda Octopod kullanan firmaların yarışmaları olacak ve ilk aşamayı başarı ile tamamlayan herkesin bu yarışmalara katılma hakkı olacak böylece o etkinliklerde de yarışmacılar ürünlerini firmaların ihtiyaçlarına göre geliştirip, firmalara sunabilecek ve ödüller kazanabilecekler.

Producthon’ a katılmak yarışmacıya neler kazandırır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Dünya’ da bir trend olan no-code ve low-code konseptinde bir ürünü öğrenmek kişinin yetkinlik ağacını geliştirecektir. Aynı zamanda, öğrendiği bilgiyi ürüne dökmek, birçok öğrenci arkadaşımızın üniversite ortamında hayata geçiremediği ve firmalar tarafında işe alımda bir kriter olarak öne çıkıyor. Bunun yanısıra bu emeğin karşılığı olarak her aşamada katılımcılara elle tutulur bir imkan sunuluyor. İlk aşamda bir sertifika ve tasarladığınız ürününüz, ikinci aşamada yarışmada sunduğunuz ürün ve ödülünüz, üçüncü aşamada ise firmalara sunduğunuz ürün ile kariyer başlangıcı için önemli bir adım atıyorsunuz. Bu aşamalardan geçen bir producthon yarışmacısı her zaman ürün geliştirebilir ve Octopodyum sitesi üzerinden de ürünü başarılı bulunduğu takdirde satış yapabilir duruma da gelecektir.

Producthon kimler için daha çok anlam ifade ediyor?

No-Code konseptiyle yapılmış Octopod’u kullanmayı öğreneceğiniz, Öğrendiklerinizi uygulayabileceğiniz, uyguladıklarınızla yarışıp ödüller kazanabileceğiniz ve firma kişi networkünüzü geliştirebileceğiniz bu konsepte herkese uygun olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Producthon fikri nasıl ortaya çıktı?

Prodcuthon fikri, Octopod’ un üniversite öğrencilerine ulaşma isteği üzerine Endüstri Mühendisliğim ile temasa geçmesiyle oluştu. Octopod’ u ve özelliklerini dinleyerek Endüstri Mühendisliğim Producthon konseptini ortaya çıkardı.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Ümraniye Sahnesi
İstanbul / Ümraniye
Yaman Evler Mah. Alemdağ Caddesi
Etkinlik Konuları