Popüler Bilim Günü

Söyleşi / Bilim Teknoloji

17 Kasım 2015, Salı

13:00 - 18:30

Ücretsiz

Eren Altun +905393501416 Fatih Mehmet Babacan +905061127130

f.mehmetbabacan@gmail.com

Facebook

Twitter

Katılım Formu

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Makine Teknolojileri Kulübü olarak düzenlediğimiz Popular Science Türkiye Dergisi editörü Şahin Ekşioğlu, yazarları Kozan Demircan, Tuna Emren, NTV Türk İşi ekibi ve Fizikist Popüler Bilim sitesinin editörü Ebru Şimşek'in katılımlarıyla sohbet havasında gerçekleşecek olan Popüler Bilim Günü etkinliğimiz, 17 Kasım 2015 Salı günü saat 13.00-18.30 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü Oditoryumunda yapılacak.

Popular Science Türkiye,

Dünyada 1872 yılından beri yayın yapan ve dünya çapında milyonlarca okuyucu kitlesine sahip olan 58'in üzerinde ödül almış Popular Science şu an 30 dilde 45 ülkede yayınlanmaktadır. Popular Science dergisinin Türkiye editörü Şahin Ekşioğlu ve sevilen yazarları Kozan Demircan ile Tuna Emren etkinliğimizde 13.00-15.15 saatleri arasında bizlerle olacaktır.

www.facebook.com/PopularScienceTurkiye

NTV Türk İşi,

NTV'de yayınlanan drone (quadcopter), hologram makinesi, lazer tarayıcı, 3 boyutlu yazıcı gibi daha birçok icatın nasıl yapıldığını bizlere göstermeye çalışan televizyon dünyasında pek de benzeri bulunmayan programın mucitleri Murat Kızılkaya, Metin Şahin, Özkan Özarslan ve Fatih Yıldız eğlenceli sunumlarının yanı sıra icatların tüm teknik bilgilerini bizlere sunuyor. Popular Science söyleşisinin ardından 15.15-17.00 saatleri arasında NTV Türk İşi ile bir araya geleceğiz.

www.facebook.com/ntv.turkisi

Fizikist Popüler Bilim Sitesi,

' CERN nedir? Bilim insanları deneylerle neleri bulmayı umut ediyor? Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'nda yapılan yenilikler nelere kapı açacak? ' sorularının yanıtlarını ve hızlandırıcı teknolojisinin parçacık fiziğindeki önemini merak ediyorsanız 17.00-18.30 arasında gerçekleşecek olan Fizikist Popüler Bilim sitesinin editörü Ebru Şimşek'in CERN ve Hızlandırıcı Teknolojisi konuşmasına popüler bilim takipçileri, sizleri bekliyoruz.

www.facebook.com/fizikist

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum
İstanbul / Beşiktaş / YILDIZ
Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü
Etkinlik Konuları