Pelin Narin Tekinsoy PARA KOÇLUĞU ***( Türkiye'de İlk ve Tek ICF ONAYLI )***

Çalıştay / Kişisel Gelişim

26 Mayıs 2019, Pazar

12:00 - 18:00

Ücretli

0 553 289 99 12

Etkinlik Detayları

Pelin Narin Tekinsoy
PARA KOÇLUĞU ***( Türkiye'de İlk ve Tek ICF ONAYLI )***

26 Mayıs 2019
12:00 -18:00

Hayatölyesi
İletişim: 0553 289 9912
Karşıyaka-İzmir (Akbank sk.)

*** Bir yaşam koçu, bize yapabileceklerimizi yaptıran kişidir. ***
Ralp Waldo Emerson


Kişilerin parayla olan ilişkisinde temel bir gerçek; para ile elde edilen tatmin ile kazanç miktarı arasındaki bağlantının oldukça zayıf olmasıdır.

PARA KOÇLUĞU NEDİR?
Para Koçluğu çalışmasının temel aşamaları; para yönetimi konusunda kişisel bütçeleme tekniği üzerinden hedefler koyma ve var olan gelirin nasıl ve hangi yollarla çoğaltılacağı hedeflerini belirlemedir.

Modern toplumlarda her birey yıllık büyüklüğü oldukça etkileyici olan kişisel bütçelerini yönetmeye başlamıştır. Bireylerin hayatını kolaylaştırmak için günümüz anlayışında sunulan ve pazarlanan; tüketici kredisi, taksitlendirme, kredi kartı gibi finansal araçlar doğru yönetilemediğinde kişiler zor durumda kalmakta ve araçlar suçlanmaya başlanmaktadır.

PARA KOÇLUĞU’NUN AMACI NEDİR?
Para Koçluğunun amacı, kişilerin para ile olan ilişkilerindeki “para”ya yükledikleri maddi ve manevi manaların ne olduğunun farkına varmalarıdır. Bireyin kendi tüketim yaklaşımını sorgulamasını sağlamak ve para ile ilişkili farkındalığını geliştirmektir. Bütçe metodolojisini bireyin kullanabileceği basitlik ve yalınlıkta içselleştirebileceği şekilde paylaşmak ve kendi için belirlediği finansal hedefi gerçekleştirirken, bütçe takip alışkanlığını kazandırmak ve kişinin kendi finansal gerçeğinin kontrolünü rahat yapmasını sağlamaktır.

Bu süreç günümüz dünyasında yaşam ve alışkanlıklar sürekli bir değişim ve dönüşüm içindeyken, kişinin de kendisi için SÜREKLİ OLARAK KENDİNİ AŞMA ve engellerini geride bırakma yöntemidir.

KİMİN PARA KOÇLUĞU’NA İHTİYACI VARDIR?
Para ile ilişkisi olan herkes bu hizmeti alabilir. Para ile ilgili konuşmakta ve parayı idare etmekte zorluk çeken, ay sonunun gelmesini iple çeken birey ya da kurumlar ile harcama alışkanlıklarına dışarıdan bir göz ile bakmak isteyen, borcu olan ve nasıl bir çıkış yolu bulacağını bilemeyen kişiler; kör noktalarını fark ederek yaşamlarındaki kilitlenmeleri çözebilir ve böylelikle yaşamlarına daha kolay devam edebilirler.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Hayatölyesi
İzmir / Karşiyaka
Tuna Mh. Salah Birsel Sk. No: 35B K: 4 D: 4 (Akbank Sk.) Karşıyaka - İzmir