Ormanya Hobit Evleri Turu

Gezi / Turizm

9 Ağustos 2020, Pazar

06:30 - 23:00

Ücretli

0850 532 2001

info@picassotravel.com.tr

Facebook

Twitter

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Tur Programı

Misafirlerimizi önceden belirtilen kalkış noktalarından alarak Günübirlik doğasıyla meşhur olan Maşukiye ‘ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Maşukiye ‘ye ulaşıyoruz.

Maşukiye ’ye ulaştığımızda ister az eğimli ister eğimi fazla patikalarda doğayla baş başa kalacağımız yürüyüşümüze başlıyoruz. Görsel harikaların içinde, bol oksijenli ormanlarda, harika çiçek kokuları eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerle daha zinde olacağınız kesin. Şehrin izbe havasından birazda olsa uzaklaşıp Maşukiye ‘de geçireceğiniz zamanlar yaşamınızda değişik tatlar bırakacak.

Doğa yürüyüşümüzün ardından Şimdi Aktivite Zamanı…

Misafirlerimiz Maşukiye ’de doğa içerisinde gezi, ATV safari, Zepline veya UTV turu gibi aktivitelere katılabilirler. (Tüm bu aktiviteler ekstra ücretlidir.)  ATV turumuz 100TL UTV için ise fiyatımız 150TL’dir. UTV veya ATV kullanımı ve güvenlik hakkında 10-15 dakikalık bilgi veriliyor. Bu kısa ve önemli bilgilerin ardından ilk grubumuz rehber önderliğinde safariye başlıyor. Safari yaklaşık 45dk sürmektedir. Bu gezimiz boyunca orman içerisinde kayın ağaçlarının arasında patika yollarda zorlu bir yolculuk yapacağız. Patikalarda, derelerde, sulardan geçerek Samanlı dağının hoş manzaralarını resimlemek için kısa molalar veriyoruz. Ehliyet şartı aranmamaktadır 16 yaşını doldurmuş ve ağır sağlık problemi olmayan herkes safariye katılabilir. ) Parkur turumuza katılan misafirlerimize göre rehberimiz tarafından belirlenecektir.

Maşukiye ’deki gezimizin ardından ikinci rotamız olan Ormanya ’ya gitmeden öğle yemeği molasını vereceğimiz restoranımıza gidiyoruz (ekstra). Misafirlerimiz yemeklerini yedikten sonra Ormanya ’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.

Ormanya: 

10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği ORMANYA Doğal Yaşam Parkı’nda ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan ORMANYA; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır.

Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ORMANYA, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir.

Ormanya da ki gezimiz sonrası 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Sapanca Gölü turistlik tesislerinin olduğu sahil şeridine ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize vereceğimiz 1 saatlik serbest zamanımızda dileyenler göl kenarında yürüyüş yapabilir, göl üzerinde yaz aylarında bulunan deniz bisikletlerine binebilir, dileyen misafirlerimiz günün yorgunluğunu atmak için göl manzaralı kafelerde vakit geçirebilirler. Buradaki zamanımızın bitiminde toplanma saatimizde araçlarımızda olup Bursa yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Picasso Travel araçları ile gidiş dönüş ulaşım.
 • Picasso Travel araç içi ikramlar
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Picasso Travel Kılavuzluk hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Picasso Travel Güvencesi
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Gezi boyunca tüm otopark ücretleri 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • ATV-UTV Safari Turları
 • Zepline ve At Binme Etkinlikleri
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri( Eğer var ise )
 • Sabah Kahvaltısı ve Öğlen yemeği
Bu etkinliğin süresi geçmiş
Picasso Travel
Bursa / Osmangazi / KÜKÜRTLÜ
Kükürtlü Mahallesi Oulu Cad. No: 25 Oylum Sitesi A-Blok D:2 16070 Osmangazi / BURSA / TÜRKİYE
Etkinlik Konuları
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ
GAP HAYALİ TURU
Picasso Travel
KLASİK GAP TURU
Picasso Travel