Mor ve Ötesi - Akustik

Konser / Pop

12 Aralık 2013, Perşembe

20:00 - 23:30

Ücretli

Etkinlik Detayları

Harun Tekin (vokal, gitar) | Burak Güven (bas) | Kerem Özyeğen (gitar) | Kerem Kabadayı (davul)

1995 yılında İstanbul'da kurulan mor ve ötesi, ilk altı yılına 'Şehir', 'Bırak Zaman Aksın' ve 'Gül Kendine' olmak üzere üç albüm sığdırmayı başardı. 2004 yılı ortalarında çıkardığı dördüncü albümü 'Dünya Yalan Söylüyor' (Prod.: Tarkan Gözübüyük) ile Türkiye'de rock müziğin gidişatını değiştiren grup, albümde yer alan "Bir Derdim Var" ve "Cambaz" gibi hit şarkılarla kitlesel bir tanınırlığa ulaştı. 2006 yılında yayımlanan 'Büyük Düşler' albümü Rolling Stone ve Blue Jean gibi dergiler tarafından "Yılın Albümü" olarak nitelendirilirken grubun, ülkenin müzik tarihindeki ve hafızasındaki yerini sabitleştirdi.

Albümleriyle yakaladığı başarıya paralel olarak toplumsal, sosyal ve politik konulardaki özgürlükçü ve dışavurumcu tavrından ödün vermeyen grup, 2008 yılında katıldığı Eurovision ile sesini dünyaya duyurma frsatı buldu. Eurovision şarkısı "Deli" mor ve ötesi repertuarının kilometre taşlarından bir olarak yerini aldı.

2010'un 'Masumiyetin Ziyan Olmaz' albümünü, yeni bir prodüktör (Serdar Ateşer) ile çalışılan ve bir başka hit single "Oyunbozan"ı barındıran 'Güneşi Beklerken' takip etti. mor ve ötesi, 2007 yılında şarkılarına farklı yorumlar katarak dinleyicilerine alternatif bir konser deneyimi sunmak üzere başlattığı ve gelenekselleştirdiği AKUSTİK performansını, bu sefer ilk defa 'Güneşi Beklerken' şarkılarına da yer vererek Zorlu Center PSM'ne taşıyacak olmaktan heyecan duyuyor.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Zorlu Center PSM Drama Sahnesi
İstanbul / Beşiktaş
Barbaros Blv.
Etkinlik Konuları