Merzifon Kitap Fuarına Ali Bayram geliyor.

İmza Günü / Kültürel

2 Şubat 2019, Cumartesi - 3 Şubat 2019, Pazar

09:00 - 17:00

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Günümüze kadar yayınlanan 12 Kitabı ile başta ülkenin en güncel konularına, kanayan yaralarına parmak basan Ali Bayram’dan yine konusu ile bir ilk olacak yeni bir kitap geliyor.

Bu zamana kadar yazdığı kitapların konusu ile 1915 yıllarına ait “Arsine” isimli romanı, çocuk gelinleri anlatan “13’ünde Kadın Olmak”, polisleri anlatan “İntiharda Polis”, Darbe gecesini anlatan “O gece Özel Harekât”, ülkemizin güzide kolluk kuvvetleri olan Bordo Berelileri anlatan kitapları, 1950 yıllarından İnebolu’yu anlatan Marazın Kahvesi romanından sonra;

                İki yılda araştırıp, yazan Ali Bayram Define Cinayeti isimli yeni polisiye romanı ile kitapçı raflarına çıkacak kitabının tanıtımını önümüzde ki günlerde Ankara’da yapacak.

                Ali Bayram, 1973 yılında İnebolu’da Karaca Mahallesinde doğdu. Postacı babanın beş çocuktan en küçüğü olan Ali Bayram, yine ilk öksüzlüğünü altı aylık bebek iken annesini bir hastalıktan kaybettikten sonra çileli bir yaşama İnebolu’da başlamıştır.

                Kitaplarında Kastamonu ve İnebolu dâhil, birçok ilçenin yerel özgü kültür ve doğasından bahseden Ali Bayram’ın kitapları İran, Azerbaycan ve Katarda da satılmaktadır.

              Çok yakın bir zamanda Kastamonu’yu ve İnebolu’yu anlatan Marazın Kahvesi isimli romanı Yunanistan’da yayınlanmaya hazırlanıyor.

                Önümüzde ki günlerde kitapçı raflarına çıkacak olan Define Cinayeti romanını ülkemizde ki kanayan sorunlardan birisi olan Tarih talancılığı ve Hazine avcılığında yitip giden, öldürülen ve parçalanan aileleri polisiye tarzında okumaya hazırlanıyoruz. İki yılda hazırlanan kitabın hikâyesi, ilginç olayları da içinde barındırıyor.

                “Kitap yazmak için kendisine hikâye arayan bir yazarın, Define Avcılarının arasına sızmasıyla başlayan, olayların tümünü gerçek isimleri ve olayları ile okuyacağız. Elinize aldığınız kitabın aslında gerçek olaylar ve cinayet dosyası olduğunu en başından itibaren okuyucusuna söyleyeceğiz.”

                Polisiye Romanlarda bir ilki başaran Ali Bayram yeni romanında gerçek olaylar ve Cinayet Dosyalarından yola çıkarak hikâyelerin de çok az bir kurguya yer vermektedir.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Merzifon Kültür Merkezi
Amasya / Merzifon
Merzifon Kültür Merkezi
Etkinlik Konuları
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ
Polisiye Yazar Ali Bayram CNR EXPO Mersin Kitap Fuarı İmza Günü
Mersin Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi