Luciana Souza Konseri

Konser / Caz

19 Kasım 2013, Salı

20:00 - 23:30

Ücretli

Etkinlik Detayları

"Sesi sınır tanımayan bir manzara coşkusunu ortaya koyuyor" 
Entertainment Weekly

"Müziği duygulu bir şekilde yansıtıyor, arzuyla hüzünlendiriyor, romantik olarak kur yapıyor, neşeyle eğlendiriyor…" 
Billboard

Grammy ödüllü Luciana Souza caz sanatına farklı bir yorum getirerek geleneksel sınırların üzerine çıkan,şarkıları müzik çevrelerince "doğaüstü, mükemmel ve paraleli olmayan güzellik" olarak nitelendirilen bir caz yorumcusu ve şarkı yazarı.

Müzisyen bir ailenin çocuğu olarak Brezilya'da dünyaya gelen ve Berklee Müzik Koleji'nde eğitim alan sanatçı üç yaşında başladığı müzik kariyerinde dünya çapında beğenilen albümler çıkardı ve pek çok ünlü müzisyenle birlikte performanslar sergiledi.

Usta müzisyen aralarında Atlanta Senfoni, New York Filarmoni, Los Angeles Filarmoni, Brooklyn Filarmoni ve Bach Akademi'nin de yer aldığı dünyanın prestijli orkestralarıyla birlikte çalıştı.Brezilyalı gitarist Romero Lubambo ile yaptığı uzun süreli ikili çalışma, Luciana Souza'ya dünya çapında çeşitli ödüller kazandırdı.

2005 ve 2013 yıllarında Caz Yazarları Derneği tarafından "En iyi Kadın Caz Vokalisti" olarak ödüllendirilen, tüm dünyada hayranlık uyandıran albümler yapan Luciana Souza mükemmel performansıyla ilk defa Türkiye'de.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Zorlu Center PSM Sanat Galerisi
İstanbul / Beşiktaş
Barbaros Blv.
Etkinlik Konuları