Kayıp Masallar

Etkinlik Detayları

Yazar: Emre ALTINTAŞ

Yönetmen: Gamze AKSOY

Konu: Günümüzde teknolojinin çocuk gelişimine olumsuz etkisini işleyen oyun, masalların, romanların, kitapların önemini vurguluyor.

Ali, kitap okumayı hiç sevmeyen, okuldan eve geldiği gibi televizyon karşına geçen, haylaz bir çocuktur. Ailesi ve öğretmeni Ali’ye okuma alışkanlığı kazandırmak için birçok yol denerler ve çareyi eğer kitap okumazsa ona televizyonu yasaklamakta bulurlar. Bu durum Ali’nin hiç hoşuna gitmez ve duruma hemen bir çare bulur. Fakat işler hiç de Ali’nin planladığı gibi gitmeyecektir. Garip bir şekilde kendini birden masallar diyarında bulur. Ali bu durumun şaşkınlığını atlatamadan, tüm masal karakterlerinin onu kahramanları sanmaları Ali’yi iyice şaşırtır. Masal karakterleri hiç de masallarda anlatıldığı gibi mutlu değildir. Çocuklar artık onların hikâyelerini okumadıkları için hepsi çok mutsuz ve zor durumdadır. Bu duruma çok üzülen Ali onları kurtarmaya söz verir ve masal kahramanlarının düşmanı Televizyon Kafalı Adam’la savaşır. Bu savaştan galip çıkan Ali, çocukların artık televizyon izlemek yerine masal okumalarını sağlar ve masal kahramanlarımız eski mutlu günlerine döner. 

Oyun; Sahne Tozu Tiyatrosu Çocuk Kulübü tarafından, İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun DORMEN Sahnesi'nde (Konak YKM) sergilenmektedir.

Biletler; 10TL olup Biletix ve İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi Gişesinden (0232 4452033) temin edilebilir.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi
İzmir / Konak / KEMERALTI
Konak YKM , SGK Blokları
Etkinlik Konuları
BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ
Köstebekgiller Masallar Diyarı
The Green Park Hotel Pendik Performans Sahnesi
Alis Harikalar Diyarında
Profilo Kültür Merkezi
Alis Harikalar Diyarında
Profilo Kültür Merkezi