Kalkınmaya Katkı Verenler Gençlerle Buluşuyor: Dr. Ayşe Kudat ile Söyleşi

Söyleşi / Diğer

2 Ekim 2014, Perşembe

18:30 - 20:00

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Kalkınma Atölyesi Kooperatifi, yerel, bölgesel, ulusal ve küresel sosyal kalkınmanın yeni aktörleri olacak gençlerin farkındalıklarını ve kapasitelerini artırmak için pratik araçlar ve ilgili bilgiyi sağlamak amacıyla 2013 yılında “Kalkınmaya Katkı Verenler Gençlerle Buluşuyor, Gençler Sosyal Kalkınmaya Katılıyor Programı”nı başlatmıştır. Program kapsamında, yaşamlarının önemli bir kısmını yoksullar, ihmal edilmiş gruplar, kırsal toplumlar, doğanın ve çevrenin korunması için sosyal kalkınmaya adayan profesyoneller gençlerle buluşacak.

Gençlerle ilk buluşma, “Rüzgâra Karşı Yarım Yüzyıl Sosyal Kalkınma” kitabında hayat hikâyesi anlatılan Dr. Ayşe Kudat’ın katılımıyla, 2 Ekim 2014 Perşembe günü saat 18:30-20:30 arası BÜMED Mustafa Kemal Atatürk Salonu'nda gençlerin ve farklı sektörlerden temsilcilerin iştiraki ile gerçekleşecek. Türkiye Kalkınma Vakfı, Dünya Bankası ve Birleşmiş Milletler'de çeşitli görevlerde yer almış olan Dr. Ayşe Kudat, ulaştırma antropolojisi/sosyolojisi, su, atık su, enerji, çevre, kalkınmada kadın, göçmen işçiler ve yoksulluk ile ilgili birçok araştırma ve projede çalışmış değerli bir sosyal kalkınma uzmanıdır. Kalkınma Atölyesi Kooperatifi tarafından ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü’nün (BÜSOS) desteğiyle gerçekleşecek Dr. Ayşe Kudat ile söyleşi, kokteyl ile sona erecek.

Sizi de aramızda görmekten memnuniyet duyar, gençliğin güçlendirilmesini hedefleyen KALKINMAYA KATKI VERENLER PROGRAMI’nın ve yayın setlerinin tanıtılması için desteğinizi bekleriz.  

Lütfen 2 Ekim 2014 tarihine kadar info@kalkinmaatolyesi.org adresine katılım durumunuzu bildiriniz.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü
İstanbul / Sarıyer / SARIYER
Rumelihisarı, Sarıyer, İstanbul
Etkinlik Konuları