Jamie Cullum İstanbul Konseri

Konser / Caz

30 Ekim 2014, Perşembe

20:30 - 22:30

Ücretli

Etkinlik Detayları

Caz standartlarını melodik pop ve rock'la buluşturan dünyaca ünlü şarkıcı, söz yazarı ve piyanist Jamie Cullum; 24. Akbank Caz Festivali kapsamında 30 Ekim'de Zorlu Center PSM'de sahne alıyor.

Genç yaşında kariyerine sığdırdığı bir Grammy, iki Altın Küre, iki BRIT, GQ Dergisi Yılın Müzik Adamı gibi sayısız ödülleri kadar, dünyanın dört bir yanında verdiği konserlerinde müthiş enerjisi ile izleyenleri kendisine hayran bırakan Jamie Cullum, heyecanla beklenen performansı ile cazseverlerle buluşacak.

Caz standartlarını, melodik pop ve rock'la buluşturan şarkıcı, söz yazarı ve piyanist Jamie Cullum, dünya çapında on milyondan fazla satan toplam altı albümünde, muhteşem besteleri yanında Frank Sinatra’dan Radiohead’e, Jeff Buckley’dan Rihanna’ya kadar kült olmuş sanatçıların eserlerini de büyük bir ustalıkla yorumluyor. Herbie Hancock'tan Christina Aguilera'ya birçok önemli sanatçıyla da birlikte çalışan Cullum, "Bridget Jones'un Günlüğü" ve Clint Eastwood'un filmleri için bestelediği parçalarla da yakından tanınıyor. 

Caz ile olan ilişkisini hip hop dinlerken keşfettiğini belirten sanatçı durumu; “Snoop Dogg dinleyip caz şarkısı yazabiliyorum, bu da sanırım tanrının bana verdiği bir hediye” olarak açıklıyor. Sanatçının geçtiğimiz yıl piyasaya çıkardığı ve “Son birkaç senede hayatımda attığım büyük adımları anlatan bir çalışma” diyerek tanımladığı son albümü “Momentum”, kendi tarzını caz ekseninden uzak tutmadığı pop-caz karışımı parçalardan oluşuyor. Konserleriyle her defasında izleyici üzerinde iz bırakan Jamie Cullum, şimdiden dünya çapında bir “jazz star” olarak kabul görüyor.

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Zorlu Center PSM Ana Tiyatro
İstanbul / Beşiktaş
Barbaros Blv.
Etkinlik Konuları