IV. Ulusal KMTD Kan Merkezleri ve Transfüzyon Tıbbı Kongresi

Seminer / Yönetim

14 Aralık 2011, Çarşamba - 18 Aralık 2011, Pazar

00:15 - 10:00

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Değerli Katılımcılar;

Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği; Sağlık Bakanlığı, çeşitli üniversite hastaneleri ve Türk Kan Vakfı ile birlikte 1997 yılından bugüne kadar kan merkezi çalışanlarına yönelik 14 ulusal kurs, 4 ulusal kongre, 106 sempozyum ve 1 Bölgesel ISBT kongresi düzenlemiştir. 18-22 Kasım 2012 tarihinde sizlerle birlikte V. Ulusal Kan Merkezleri ve Transfüzyon Tıbbı Kongresi'ni gerçekleştireceği için heyecan duymaktadır.

Kongreler, çalışanların yeniliklerden haberdar olmasının yanı sıra kendi çalışmalarını poster veya sözlü bildiri şeklinde ortaya koydukları bilimsel bir arena olması itibariyle kurslardan biraz daha farklıdır. Bu sayede hem bilgi alır hem de ülkemizin kan bankacılığı konusunda nereden nereye geldiğinin bir dökümünü çıkarmış oluruz.

Kongre ile eş zamanlı olarak her zamanki gibi temel kurs programı da yer alacaktır. "Temel Kurs", kan bankacılığı ve transfüzyon tıbbı alanında çalışan ancak bu kurslara ilk kez katılanlara yöneliktir. Katılımcının mesleği ya da görevi önemli değildir. Temel kurs denilmesinin nedeni aynı içerikle hazırlanan temel konuların farklı konuşmacılar tarafından katılımcılara aktarılmasıdır. Hedef; bu alanda çalışanlara standart bir başlangıç eğitiminin verilmesidir. İçerik aynı olduğundan bu kursa mükerrer katılım önerilmemektedir. İlk defa aramıza katılacak arkadaşlara mutlaka bu kursa katılmalarını öneriyoruz.

Kongrede "Ulusal Kan ve Kan Ürünleri Rehberi" geniş çaplı olarak tartışılacaktır.

Kongrede birbirimizi daha yakından tanıyacak, öğrenecek, öğretecek, tartışacak, eğlenecek ve ülkemiz kan bankacılığının bir adım daha ileri gitmesini sağlayacağız.

Kongre ve Kurs programını tamamlayanlara katılım sertifikaları verilecektir. Her iki program da Türk Tabipler Birliği tarafından kredilendirilmektedir. Tüm kan merkezi çalışanlarının katılımını bekliyoruz.

Antalya'da görüşmek dileğiyle.

Kongre Duzenleme Kurulu Genel Sekreteri
Uzm.Dr.Ramazan ULUHAN

Bu etkinliğin süresi geçmiş
Maritim Pine Beach Resort Otel
Antalya / Serik / BELEK
Etkinlik Konuları