IV. ODTÜ BEST Mühendislik Yarışması

Yarışma / Mühendislik

26 Nisan 2013, Cuma - 28 Nisan 2013, Pazar

10:00 - 20:00

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

IV. ODTÜ BEST Mühendislik Yarışması ve Kariyer Günleri 26-27-28 Nisan tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor. Etkinlik hem ODTÜlü genç öğrencilere yeteneklerini ve becerilerini sergileme fırsatı sunuyor hem de birçok ODTÜlü ögrenciyi Kariyer Günleri bünyesinde şirketlerle buluşturarak iş ve staj imkanları elde etmelerini sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi ve başvurular için: www.best-ankara.org/ebec 
 
Son başvuru tarihi: 23 Nisan
 
BEST Ankara tarafından, EBEC (European BEST Engineering Competition) Ankara adı altında düzenlenen bu etkinlik, 82 yerel yarışmayla başlanan, 13 ulusal ve bölgesel yarışmayla devam ettirilen ve Avrupa finaliyle sonuçlandırılan BEST Mühendislik Yarışmaları zincirinin ilk halkasıdır. EBEC'in yerel ayağına katılan ODTÜlü öğrenciler, önce ODTÜ’nün daha sonra Türkiye’nin, sonrasında da Avrupa'nın en iyi mühendisi olabilmek için; “Vaka Analizi” ya da “Takım Tasarımı” dallarından birinde kıyasıya yarışacaklar. Ayrıca etkinlik boyunca, yarışmanın yanısıra Kariyer Günleri bünyesinde şirket sunumları ve çalıştaylar gerçekleştirilecektir. Böylece ODTÜlü öğrenciler 3 gün boyunca şirketlerle biraraya gelme fırsatını elde edeceklerdi.
 
Bu yıl EBEC'in Türkiye'deki diğer yerel aykları olan benzer etkinlikler İstanbul Teknik Üniversitesi’nde 7-8 Mart, Ege Üniversitesi'nde 17-18 Mart, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 3-4 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ise 26-27-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu yerel mühendislik yarışmalarının birincileri EBEC Türkiye için İstanbul’da 3-4-5 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da buluşacaklar. Burada kazanan takımlar ise bu yıl Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenecek olan EBEC finalinde ülkemizi temsil edecekler ve final süresince diğer finalistlerle Avrupa’nın en iyi mühendisi olabilmek için kıyasıya yarışacaklar.
 
BEST (Avrupa Teknoloji Öğrencileri Birliği, ing. Board of European Students of Technology) 1989 yılından beri, mühendislik ve teknoloji öğrencilerini bir araya getiren, apolitik ve kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonudur. 32 ülkede 94 yerel BEST grubu ve yaklaşık 4800 üyesiyle her geçen gün büyüyen genç, güçlü ve yenilikçi bir öğrenci ağı oluşturmaktadır. BEST organizasyonları, Avrupa’nın dört bir yanında iki milyona yakın öğrenciye ulaşarak mesleki gelişim ve kariyer desteği sağlamaktadır. Yerel BEST Grubu Ankara, 2005 yılından beri aktif olarak faaliyet göstermektedir. Gerek mühendislik yarışmaları, gerekse teknoloji kursları gibi düzenlediği birçok organizasyon ile ODTÜlü öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmuş ve onları Avrupalı öğrencilerle biraraya getirmiştir.
Bu etkinliğin süresi geçmiş
ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi
Ankara / Çankaya / ORTADOĞU
ODTÜ Kampüsü, Balgat, Ankara
Etkinlik Konuları