İTÜ Robot Olimpiyatları

Yarışma / Bilim Teknoloji

12 Nisan 2012, Perşembe - 14 Nisan 2012, Cumartesi

09:00 - 20:00

Ücretsiz

Etkinlik Detayları

Robot severlerin takviminde birinci derecede öncelikte bulunan, her geçen yıl artan katılımcı kitlesiyle, mücadelenin en yüksek seviyede olduğu, robotik meraklılarının heyecanla beklediği İstanbul Teknik Üniversitesi Robot Olimpiyatları (İTÜRO) altıncısı ile sahne almaya hazırlanıyor!

Kontrol ve Otomasyon Kulübü’nün (OTOKON) düzenlediği İTÜRO 2012, 12-13-14 Nisan tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde yapılacak.

İTÜ Robot Olimpiyatları, robotik alanıyla ilgili herkesin dikkatini çeken, her seviyeye uygun kategorileri, konusunda uzman konuşmacılarıyla robotik meraklılarına farklı bakış açıları sunan konferansları, Türkiye’de üretilen robotik projelerinin endüstriye uygunluğunu sorgulamak ve katma değeri yüksek projeler yapılması için sanayici, öğrenci, akademisyen üçlüsünü bir araya getiren seminerleri ile robotik camiasının her türlü sorunlarına çözüm arayan bir organizasyonla daha karşınızda.

Gelişmekte olan çağdaş Türkiye’de, dünya ile paralel olarak robotik alanına olan ilgi her geçen gün büyük bir hızla artmaktadır. İTÜRO ekibi olarak Türkiye’de robotik alanında yapılan çalışmaların önemini ve geldiği noktayı göstermek amacındayız. Bu amaç doğrultusunda İTÜRO’da bu sene de yenilikçi ve ilgi çekici seminerler-eğitimler, sergiler, paneller ve en önemlisi yarışmaları sizlere sunuyor olacağız. Bu seneki yarışmalarımız ise; Mini Sumo, Çizgi İzleyen, Süpürge, Yangın Söndüren, Kendini Dengeleyen Robot, Serbest Kategori ve yeni kategorimiz Labirent olmak üzere toplam 7 farklı kategoridedir.

İTÜRO, yarışmacılara ve izleyicilere adrenalinin yüksek olduğu, heyecanın hiç düşmediği 3 gün vaad ediyor.

Yarışmak, eğlenmek, bilgilenmek ve robotik alanındaki son projeleri görmek istiyorsan İTÜRO seni bekliyor…

Bu etkinliğin süresi geçmiş