İTÜ GİNOVA Salı Söyleşisi: Erol Teberoğlu- Sağlık Endüstrisinde Girişimcilik

Söyleşi / Girişimcilik

4 Nisan 2017, Salı

18:30 - 19:30

Ücretsiz

0212 285 76 00

ginova@itu.edu.tr

Facebook

Twitter

Etkinlik Web Sayfası

Etkinlik Detayları

Melek yatırımcı ve girişimci Erol Teberoğlu, İTÜ GİNOVA Salı Söyleşileri’ne konuk oluyor. Sağlık Endüstrisinde Girişimcilik başlıklı söyleşi, 4 Nisan Salı günü 18:30’da İTÜ GİNOVA’da gerçekleşecek.

Erol Teberoğlu kimdir?

Sağlık endüstrisinin İlaç, Medikal Cihaz ve Servis olmak üzere üç temel alanında deneyimi vardır.   En son General Electric'te İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu görevinde özellikle enerji ve sağlık olmak üzere GE'nin tüm iş birimleriyle yakın çalışarak pazar oluşturma  ve ticaret geliştirme faaliyetlerini yürütmüş, en uygun kanalların bulunması ve kilit büyüme stratejilerinin oluşturulmasına destek vermiştir.

Dr. Teberoğlu, Türkiye'de GE Healthcare Yaşam Bilimleri bölümünün kurulmasına öncülük etmiştir. 15 yıldan fazla lokal jenerik, joint venture veya uluslararası ilaç firmalarında yöneticilik deneyiminin yanı sıra iki girişimi olmuştur. Çalıştığı şirketlerde üstlendiği çeşitli ticari sorumluluklar çerçevesince stratejik planlama ve ticari uygulama faaliyetlerini yürütmüştür. Ticari takımlar kurmuş, şirket prosedürlerini oluşturmuş ve önemli bir pazar payına ulaşan, sürekli yüksek performans gösteren ürün/şirket lansmanlarına liderlik etmiştir.   İlaç endüstrisine girmeden önce bir dönem hekimlik yapmıştır. KOBİ ve girişimcilere  mentorluk yapmaktadır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

Bu etkinliğin süresi geçmiş